Nieświszczuki, czyli pieski preriowe – nowy gatunek w zoo Wrocław


«Jestem pewien, że nie będziesz mógł oderwać od niego oczu. „Chcielibyśmy przedstawić najnowszego mieszkańca wrocławskiego zoo, nietoperza czarnogoniastego, zwanego także pieskiem preriowym” – napisano na Facebooku Wrocławskiego Zoo.

Mieszana grupa świstaków czarnogoniastych przybyła do naszego zoo z ogrodu w Berlinie. Psy preriowe należą do rodziny świstaków i wiewiórek. Są roślinożerne i społeczne. W naturze żyją na preriach Ameryki Północnej i żywią się głównie trawami. Ich populacja znacznie spadła w ciągu ostatnich kilku stuleci, ponieważ świstaki zostały wytępione, ponieważ niszczyły plony. Z biegiem lat przystosowały się także do życia w mieście – podaje Wrocławskie Zoo.

Wrocławskie Zoo: «W naszej hodowli nigdy nie mieliśmy psów preriowych. ”

Świnie otrzymały imię „pies”, ponieważ komunikują się ze sobą wydając dźwięki podobne do pisków lub szczekania. Wydają dźwięki alarmowe, gdy są zagrożone, na przykład gdy zauważą drapieżnika. Są bardzo nieśmiałe i płochliwe. Zobacz zdjęcia w galerii.

– Gatunkiem, który zawitał do wrocławskiego ZOO jest pianka czarnogoniasta. Na wolności żyją na obszarze środkowych Stanów Zjednoczonych, od Saskatchewan w Kanadzie po Coahuila w Meksyku. W naszej hodowli nigdy wcześniej nie hodowano psów preriowych. To dla nas nowość.

Wronika Skupin, specjalista ds. public relations Wrocławskiego Zoo

Nowy sąsiad Surykatki

Znaleziono czterech nowych mieszkańców zoo Sprawdź tył pawilonu Afrikarium, w pobliżu Cape Penguin i za starym Crocodile House. Ich sąsiadami są jeżozwierze indyjskie i surykatki, z którymi nie są spokrewnione, chociaż ich zachowanie jest nieco podobne do piesków preriowych.Podobnie jak NiswiszczukStoją na tylnych łapach i wędrują po okolicy, głośno ostrzegając stado o niebezpieczeństwie.

– Są jeszcze inne podobieństwa. Psy preriowe, podobnie jak surykatki, spędzają większość czasu kopiąc zagrody, aby stworzyć nowe tunele, pomieszczenia i przejścia. Podpowiadają im to naturalne instynkty i robią to samo w naturze.

Andrzej Miozga Kierownik Działu Małych Ssaków w Zoo

Mieszana grupa czterech świnek morskich składa się z osobników urodzonych w tym roku. Psy preriowe osiągają dojrzałość płciową po dwóch latach i rzadko rodzą potomstwo po roku.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *