“Milionerzy” TVN. Jakie zwierzęta, sprowadzone przez Pablo Escobara, Kolumbia uznała za groźny gatunek inwazyjny


Co sprawiło, że zwierzę nielegalnie sprowadzone przez barona narkotykowego Pabla Escobara uznano w Kolumbii za niebezpieczny gatunek inwazyjny? Na to pytanie odpowiedziała mieszkanka Krakowa, pani Agata Czły, która otrzymała 40 000 złotych w programie „Milioner”.

W czwartkowym odcinku programu „Milionerzy” swoją wiedzę sprawdziła mieszkanka Krakowa Agata Chudzi. Uczestnicy są absolwentami Uniwersytetu Jagiellońskiego ze specjalizacją w filologii polskiej, na co dzień sprawdzają i redagują książki i czasopisma. W ostatnim odcinku Agata rozpoczęła grę z milionem zakładów i miała 2 poprawne odpowiedzi. Kiedy odczytano pytanie za 40 000 złotych, miała do dyspozycji dwie deski ratunku. Pół godziny i telefon do przyjaciela.

Co sprawiło, że zwierzę nielegalnie sprowadzone kiedyś przez barona narkotykowego Pablo Escobara uznano w Kolumbii za niebezpieczny gatunek inwazyjny?

odpowiedź: hipopotam
B: krzyże
Dziecko: żyrafa
D: słoń

Uczestnicy przyznali, że nie znali odpowiedzi na to pytanie, dlatego postanowili skorzystać z połowy kół ratunkowych. Odrzucenie dwóch błędnych odpowiedzi nie pomogło, dlatego Madame Agata poprosiła Huberta Urbańskiego, aby także skorzystał z ostatniego ratunku: telefonu do przyjaciela. Po drugiej stronie telefonu czekał Jarosław, przyjaciel uczestniczki i „prawie mąż”. Jej zdaniem powinien znać odpowiedź na to pytanie, bo oglądał serial o Pablo Escobarze. Po zapoznaniu się z pytaniem i możliwymi odpowiedziami Jarosław szybko zdecydował, która z nich jest prawidłowa. Kierując się jego opinią, redaktor poprosił Huberta Urbańskiego o zaznaczenie odpowiedzi literą A.

zwierzak barona narkotykowego

Pod koniec lat 80. Pablo Escobar przywiózł do swojej posiadłości cztery hipopotamy z Afryki. Po jego śmierci zwierzęta zostały wypuszczone na wolność, gdzie rozmnożyły się w niekontrolowany sposób. Ich obecną populację szacuje się na 130–160 osobników. Zatem prawidłowa odpowiedź to A.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *