W jaki sposób ludzie mogą wyewoluować w nowy gatunek?


Dziesiątki tysięcy lat temu na Ziemi żyło wielu ludzi, konkurując ze sobą i krzyżując się. Po tysiącach lat tej „powszechnej” migracji na świecie pozostaje tylko jeden gatunek. mądra osoba. Stał się gatunkiem szczytowym ze wszystkich na ziemi.

Czy ludzie stali się „ideałem” w ewolucji i osiągnęli szczyt swoich możliwości? Ale czy ich funkcje zmieniają się wraz ze zmianą środowiska?

Wygląda na to, że opanowałeś elektryczność, atomy i poszczególne pierwiastki. presja ewolucyjna “Wygasły”. Naukowcy podkreślają jednak, że: ludzie ciągle się zmieniają. „Dobór naturalny nadal istnieje” – powiedział dr Scott Solomon, biolog ewolucyjny z Rice University. To jeszcze nie minęło. nadal działa.

Jedną z naszych ostatnich „zmian ewolucyjnych” jest możliwość: trawienie mleka. Ta obecnie naturalna cecha rozwinęła się w ludzkim ciele w ciągu ostatnich 10 000 lat. W ewolucyjnej skali czasu jest to dosłownie mrugnięcie okiem.

Zdolność ta pojawiła się wraz z pojawieniem się rolnictwa i hodowli zwierząt. W niektórych częściach świata, w tym w Europie, możliwość picia mleka pojawiła się dopiero 5000 lat temu.

Według niektórych naukowców innym przykładem jest: cesarskie cięcie. Liczba dzieci zbyt dużych, aby wyjść naturalnie przez kanał rodny wzrosła z 30 na 1000 żywych urodzeń w latach 60. XX wieku do 36 na 1000 żywych urodzeń obecnie. Nieco kontrowersyjna teoria sugeruje, że wzrost ten wynika ze wzrostu liczby cięć cesarskich, co skutkuje „wymuszonym” przepływem genów, które „kodują większe dzieci i mniejsze kanały rodne”.

– Jeśli Cechy genetyczneRzeczy takie jak kolor włosów stają się coraz mniej powszechne z każdym pokoleniem i uważa się to za zmianę ewolucyjną. Często różni się to od tego, co przeciętny człowiek na ulicy myśli o zmianach ewolucyjnych. Nie musi to koniecznie oznaczać pojawienia się nowej cechy, wyjaśnił Solomon, ale może po prostu oznaczać, że istniejąca cecha jest powszechna lub rzadka.

Zmiany w indywidualnych drobnych cechach mogą następnie kumulować się przez stulecia i ostatecznie prowadzić do problemów takich jak: Pojawienie się nowego, innego gatunku człowieka.Jednym z „przyczyn” ewolucji może być izolacja długoterminowa Istnieją dwie populacje, w wyniku czego nie zachodzi żadna wymiana genetyczna.

– Obecnie odchodzimy od scenariusza specjacji i zmierzamy w jego stronę. Ludzkość staje się bardziej homogenizowana. Obecnie między ludźmi zachodzi więcej interakcji niż kiedykolwiek wcześniej w historii. Poruszanie się po planecie jest tak łatwe, że właściwie izolowane grupy ludzi tak naprawdę nie istnieją. „Być może istnieje kilka rdzennych ludów, z którymi nie nawiązano kontaktu, ale są to bardzo małe grupy” – powiedział Solomon.

Jednak naukowcy patrzą w przyszłość i twierdzą, że ludzie: kolonizować inne planety Pojawią się stosunkowo izolowane grupy ludzkie. Na drugim świecie mogą istnieć różne warunki środowiskowe, takie jak obniżenie/zwiększenie grawitacji, obniżenie/zwiększenie ilości niektórych gazów w powietrzu, w tym tlenu, dzięki czemu w dłuższej perspektywie organizm ludzki ulegnie zmianie.

Na organizm ludzki mogą wpływać adaptacje (naturalne lub sztuczne (np. poprzez edycję genów)) m.in.: Zmniejszaj, rozszerzaj, rozszerzaj. Proporcje ciała mogą również ulec zmianie (np. nos, ramiona i nogi stają się większe lub mniejsze). Ponadto podstawowe procesy i możliwości organizmu mogą ulec zmianie.

– Wiemy całkiem sporo o ewolucji izolowanych populacji. Jeśli spojrzysz na wyspy Ziemi, jest to jedno z miejsc, gdzie biolodzy ewolucyjni przeprowadzili najwięcej badań. Pod wieloma względami planety naszego Układu Słonecznego przypominają wyspy na oceanie. Rozumiemy również całkiem sporo, jak zachodzi ewolucja, ponieważ wiemy całkiem sporo o tym, jak to się dzieje. Stan wszechświata i stan Marsa wpływają na organizm ludzki Po krótkim czasie Salomon kontynuował.

Następny problem będzie nadal ewoluował. edytowanie genów. Jak pokazali eksperci, w ciągu najbliższych dziesięcioleci w pełni opanujemy możliwość zmiany ludzkiego genomu. Możliwości i nowe ścieżki rozwoju mogłyby doprowadzić do powstania odrębnych gatunków ludzkich, różniących się od siebie genetycznie (a być może nawet fizycznie). Możliwość kolonizacji innych planet w przyszłości może wymagać zmian genetycznych.

– Edycja genów CRISPR i inne podobne techniki edycji genów mogą być stosowane w przypadku niektórych osób, ale mogą nie być przydatne w przypadku innych, dzięki czemu osoby zmodyfikowane genetycznie mogą mieć inne geny niż osoby niezmodyfikowane. Można by stworzyć swego rodzaju system dwupoziomowy, z niektórymi wymianami, a niektórymi nie.Istnieje wiele przykładów literacka fantastyka naukowa Solomon opisał tego typu scenariusze, ale dodał, że dostępna jest już odpowiednia technologia.

Może istnieć inna ścieżka ewolucji Połączenie człowiek-komputer. Ale nie ma tu mowy o naturalnej ewolucji. Cyborgi, kombinacje człowieka i maszyny oraz sztuczna inteligencja istnieją w świecie science fiction od dziesięcioleci. Ci, którzy chcą stale rozwijać swoje możliwości fizyczne i psychiczne, mogą na szeroką skalę wprowadzić do swojego organizmu nowoczesne technologie. Należą do nich robotyczne kończyny, specjalne szkielety podporowe i wszczepiane do mózgu bioprocesory, które opierają się na: sztuczna inteligencja.

Z kolei entuzjaści istnienia obcych cywilizacji przekonują, że w przyszłości ludzie mogą zacząć mieszać się z innymi (nowo odkrytymi) formami życia i tworzyć własne. hybrydowy. Opcja ta jest jednak obecnie w sferze fantazji.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *