Spór naukowców o nowy gatunek tyranozaura. To może być przełom


Tekst zawiera linki reklamowe od partnerów

Naukowcy dokonujący ponownej oceny skamieniałej czaszki odkrytej w Nowym Meksyku w 1983 roku sugerują, że może to być nowy gatunek tyranozaura. Istnieją jednak subtelne różnice w częściach czaszki wcześniej zidentyfikowanych jako należące do tyranozaura, które zdaniem naukowców zasługują na uznanie jako odrębny gatunek, Tyrannosaurus macraiensis. Mówi się, że ten drapieżnik żył miliony lat przed słynnym Tyrannosaurus rex.

Zebrano około 25 procent, powiedział Anthony Fiorillo, dyrektor wykonawczy Muzeum Historii Naturalnej i Nauki w Nowym Meksyku oraz jeden z autorów badania. czaszka. Brakuje większości puszki mózgowej i górnej szczęki. Fiorillo zdał sobie sprawę, że pewne elementy czaszki nad oczodołami Tyrannosaurus rex mogą brać udział w doborze partnerów tych zwierząt.

Fiorillo podkreśla, że ​​chociaż nie odnaleziono jeszcze całej czaszki zwierzęcia, istnieją niewielkie, ale zauważalne różnice w niemal każdej części od stosunkowo dobrze opisanych tyranozaurów.

Naukowcy twierdzą, że istnienie T. macraiensis zmienia nasze ogólne rozumienie pochodzenia tyranozaurów. Macranensis mógł być większy niż inni krewni sprzed tyranozaura z północnej Ameryki Północnej. Sugeruje to, że gigantyczny gatunek z tej grupy wyewoluował miliony lat wcześniej, niż wcześniej sądzono, i pochodził z południowej Ameryki Północnej.

Jednak nie wszyscy naukowcy zgadzają się z tym wnioskiem. Niektórzy twierdzą, że stwierdzone różnice nie są znaczące. Co więcej, wniosek, że skamieniałości pochodzą sprzed 71–73 milionów lat, jest problematyczny.

Thomas Kerr, paleontolog z Carthage College w Wisconsin, który bada zróżnicowanie tyranozaurów, nazwał nowe badanie „nieprzekonującym”.

Możliwość istnienia dodatkowych gatunków tyranozaura pozostaje przedmiotem dyskusji. Naukowcy z całego świata kontynuują badania, aby dowiedzieć się więcej o tych fascynujących prehistorycznych stworzeniach.

Interesujesz się nauką? Sprawdź ceny popularnych mikroskopów.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *