Rzadki gatunek zaobserwowany nad Wisłą


To największy ptak drapieżny żyjący w Polsce. Bielik zaobserwowany w Wiśle pod Warszawą. Podczas spaceru zdjęcie zrobiła Romina Szek, pracownica Warszawskiego Komitetu Przestrzennego. Jej zdjęcie zostało opublikowane w mediach społecznościowych placówki.

Od razu wzięła aparat i zrobiła prezentowane przez nas zdjęcia. Doskonale zdaje sobie sprawę, że takie okazje nie zdarzają się często. Romina nie tylko posiada wiedzę o ptakach, ale także prowadzi warsztaty z tego zakresu w Kamiennym Pawilonie Edukacyjnym. Tego dnia przygotowywała się do zajęć z mieszkańcami. Karolina Kwiecień Łukaszewska, rzecznik Zarządu Green Space Management, powiedziała:

Bieliki rozmnażają się głównie w wodach, w których pożywienie jest łatwo dostępne. Do budowy gniazd wybierają wysokie, stare drzewa. Dzięki temu możesz obserwować otoczenie. Jak pokazują obserwacje, najbliższym od stolicy miejscem występowania tych drapieżnych ptaków są Womianki.

Zimą szukają pożywienia dalej. Teraz poruszają się po niezamarzniętych drogach wodnych.Ich pożywieniem jest ptactwo wodne itp. – Karolina Kwiesień Łukaszewska dodała:

W ramach swojej działalności Kamienny Pawilon Edukacyjny organizuje dla mieszkańców Warszawy spacery obserwacyjne ptaków, z udziałem zawodowych badaczy i pasjonatów fotografii. Jak podkreślają eksperci, w regionie nadwiślańskim pospolitym jest wiele rzadkich gatunków ptaków.

Artur ChmielewskiSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *