Człowiek straci dominację? “Hodujemy efektywniejszy gatunek”


„Didaskalia” to cykl podcastów wideo Wirtualnej Polski, w którym Patrycjusz Wyżga rozmawia z gośćmi na najważniejsze tematy polityczne, gospodarcze, społeczne i naukowe. Pierwszy odcinek miał premierę 11 marca 2023 roku. W serii ukazało się dotychczas kilkadziesiąt wywiadów. Kanał YouTube „Didaskalia” zgromadził dotychczas ponad 220 000 wyświetleń.Abonent.

Pozostała część artykułu znajduje się pod filmem

Zobacz też: Hodujemy gatunek, który zdominuje nas inteligencją. Andrzej Dragan – Scenografia #7

Sztuczna inteligencja budzi obawy. „Hodujemy bardziej efektywne gatunki”.

Jednym z gości programu był profesor. Andrzej Dragan – fizyk teoretyczny, wykładowca na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, popularyzator nauki. Zapytany o swoje obawy związane z rozwojem sztucznej inteligencji odpowiedział: Nie wyobrażam sobie wariantu, w którym sztuczna inteligencja nie będzie dla nas zagrożeniem.

Mam 8-letniego syna. Był bardzo mądrym chłopcem i nauczył mnie grać w szachy. W tym momencie nie jest w stanie rozwiązywać zagadek logicznych. Na przykład, jeśli Twój dziadek i babcia mają po 126 lat, wówczas Twój dziadek jest dwa razy starszy od Twojej babci, podczas gdy Twój dziadek jest teraz w tym samym wieku co Twoja babcia. Pytanie brzmi: ile lat ma babcia? Tego 8-letnie dziecko nie jest w stanie zrozumieć. Moi najlepsi uczniowie robią to w ciągu kilku minut, nie popełniając żadnych błędów i nie borykając się z tym. ChatGPT natychmiast zwraca poprawną odpowiedź – powiedział profesor. Dragana.

„Hodujemy gatunek, który jest od nas skuteczniejszy w jedynej rzeczy na Ziemi, która dała nam przewagę: w inteligencji” – powiedział.

Nowe odcinki programu „Didascalia” ukazują się w każdą niedzielę o godz. 19:00.. W ramach serialu powstał miniserial „Szara Didaskalia”, który poruszał tematykę polityki krajowej.

Jak wyjaśnia sam autor: „Didascalia to tekst poboczny, który pozwala czytelnikowi lepiej zrozumieć kontekst sytuacyjny konkretnego wydarzenia”. Dążymy do szerszej perspektywy, abyśmy mogli odkryć warstwy i uzyskać głębsze zrozumienie zachodzących zmian i procesów zachodzących na świecie.

Znajdź wszystkie odcinki Tutaj.

Proszę ocenić jakość artykułu:

Twoja opinia pomoże nam tworzyć lepsze treści.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *