Ekwador/ Na wyspach Galapagos zidentyfikowano nowy gatunek węża


Naukowcy zidentyfikowali nieznany wcześniej gatunek węża na Wyspach Galapagos na Oceanie Spokojnym. Zwierzę jest na skraju wyginięcia. Jest również endemiczny tylko dla jednej z wysp archipelagu ekwadorskiego.

Autorzy analizy Centrum Nauki Galapagos (GSC) podają, że gad „przez dziesięciolecia był mylony z innym gatunkiem z Floreany, jednej z wysp archipelagu”. To właśnie oznacza.

Nowo odkryty gatunek otrzymał nazwę Pseudarsophis Avery. To endemiczny wąż żyjący tylko na wyspie San Cristobal. „To inny gatunek, który żyje tylko w tym miejscu” – powiedział mediom naukowiec z GSC.

Informacje na temat tego nowego gatunku można znaleźć w książce wydanej niedawno przez Oxford University Press pod następującym tytułem: „Historia naturalna i ochrona radiologiczna węży Galapagos”.

Według biologa Carolina Reyes zaangażowana w badania odkrycie nowego gatunku węża potwierdziły badania gadów prowadzone na wyspach San Cristobal i Floreana od 2017 roku, a podobne zwierzęta należą do tej samej rodziny węży na zewnątrz. nasionko.

Pseudarphisa Avery’ego odróżnić od Pseudarsophis biseriarisczyli wąż Floreana, jego kolor i morfologia” – powiedział Reyes, zauważając, że oba gatunki to małe gady, które są na skraju wyginięcia.

Charakterystyczną cechą nowego gatunku są pionowe paski biegnące przez całą długość grzbietu. Kolor grzbietu tego węża jest również zmienny, głównie brązowy i szary.

Marcin Zatika (PAP)

będzie / będzie /Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *