Odkryto nowy gatunek węża. To prawdziwy gigant


Wcześniej sądzono, że istnieje tylko jeden rodzaj
Anakondi Ekologicznie, aktywnie itp. Również w Boliwii, Peru i Brazylii.
Według Dailystar.co.uk grupa 15 badaczy z różnych krajów odkryła nowe gatunki żyjące w: Wenezuela, Surinam i Gujana Francuska.

Chociaż są bardzo podobne, różnią się genetycznie. „Różnica genetyczna między nimi wynosi 5,5%, a to jest ogromna. Nawiasem mówiąc, różnica genetyczna między człowiekiem a szympansem wynosi tylko około 2%” – powiedział profesor Freek Vonk z Holandii, jeden z członków zespołu badawczego. podkreśla się.

Odkryto nowy gatunek węża. „Największa anakonda, jaką kiedykolwiek widziałem”

Odkryto nowy gatunek zamieszkującego węża
Amazonia To północna anakonda zielona.
Łacińska nazwa to „Eunectes Acaima”. Słowo „Acaima” pochodzi z rdzennych języków Ameryki Południowej i oznacza „wielki wąż”.

„Jest gruby jak opona samochodowa, ma osiem metrów długości, waży ponad 200 kilogramów i ma głowę tak dużą jak ja” – dodał profesor Freak Vonk. Badacze opublikowali w mediach społecznościowych film przedstawiający gigantyczną postać stojącą niemal twarzą w twarz. Przyznał też, że odkrycie to było jednym z najważniejszych w jego karierze naukowej.

Holenderscy naukowcy wskazali jednak, że zagrożenie dla tego gatunku mogą stanowić zmiany klimatyczne i wylesianie Amazonii. „Przetrwanie tych gigantycznych węży jest ściśle powiązane z ochroną ich środowiska naturalnego” – mówi biolog.

Radio ZET/dailymail.co.ukSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *