W Amazonii odkryto nowy gatunek węża. To prawdziwy gigant


W Amazonii odkryto nowy gatunek węża. To prawdziwy olbrzym, osiągający do 8 metrów i ważący do 200 kilogramów. Niesamowite odkrycie pochwalił holenderski biolog, który opublikował także zdjęcia i zapisy dotyczące dużego gada, określając go jako „zwierzę mityczne i legendarne”.

Nazwany nowy gatunek Anakonda zielona Kita. Okazuje się, że ten gad to inny gatunek niż anakonda zielona. To wyjątkowe zwierzę odkryła grupa badaczy pod kierunkiem profesora Freaka Vonka.Holenderski biolog publikuje posty w mediach społecznościowych zdjęcia i nagraniana którym widać go pływającego obok gigantycznego węża.

„Dzisiaj wraz z 14 innymi naukowcami z dziewięciu krajów opisaliśmy nowy gatunek węża amazońskiego” – pochwalili się naukowcy. „Jeśli obejrzysz wideo, zobaczysz Największa anakonda, jaką kiedykolwiek widziałem„Jest gruby jak opona samochodowa, ma osiem metrów długości, waży ponad 200 kilogramów i ma głowę tak dużą jak ja” – wyjaśnił.

Zobacz: Zaskakujące odkrycia.Naukowcy od lat nie rozumieją węży.

„Odkryliśmy już wcześniej nowy gatunek i był to mały wąż z Australii. A teraz o tym”. zwierzęta mityczne i legendarne, skończyło się na 4 razach! „To zdecydowanie jeden z najważniejszych momentów w mojej karierze naukowej” – dodał.

Amazonia. Odkryto nowy gatunek węża.gady większe niż inne gady

Jak zauważył Vonka, jest pewien, że mówimy o nowym gatunku. Do tej pory sądzono, że w Amazonii występuje tylko jedna anakonda niebieska, ale po zbadaniu nowego odkrycia doszli do wniosku, że Różnica genetyczna wynosi 5,5%. Dla porównania różnica między człowiekiem a szympansem wynosi 2%. Różnice między gatunkami węży są istotne.

Zobacz także: Naukowcy odkryli nowy gatunek jeża.Zamiast kolców rośnie miękkie futro

„Nadaliśmy temu nowemu gatunkowi łacińską nazwę Eunectes acaima, co oznacza „północna anakonda zielona”. Słowo „Acaima” pochodzi z kilku rdzennych języków północnej Ameryki Południowej. Znaczenie „wielkiego węża”“ – napisał profesor.

Nowy gatunek zasiedla następujące obszary: Wenezuela, Surinam i Gujana Francuska.

Nowo odkryty wąż jest już na skraju wyginięcia.Jego dom znika w zastraszającym tempie

Nowy gatunek nie został jeszcze potwierdzony, ale uważa się, że jest to: jest na skraju wyginięcia. Anakondy są zagrożone, ponieważ żyją na obszarach silnie dotkniętych zmianami klimatycznymi. Ponadto w Amazonii nadal dochodzi do wylesiania.

Patrz: Stany Zjednoczone: Rosomak wpisany na listę gatunków zagrożonych.Po kilku latach naukowcy odnieśli zwycięstwo

Jedna piąta lasu amazońskiego zniknęła już z powierzchni ziemi. To skutkuje Ponad 30 razy większa od powierzchni Holandii. „Przetrwanie tych kultowych gigantycznych węży jest ściśle powiązane z ochroną ich naturalnego środowiska” – podkreślili naukowcy.

Czytaj więcejSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *