Niesamowite odkrycie w Ekwadorze. Nowy gatunek największego węża na świecie szokuje


gigantyczna zielona anakonda Ma imponujące wymiary. Gad ten ma ponad 6 metrów długości i waży ponad 200 kilogramów.

W tym miesiącu czasopismo naukowe Diversity ujawniło, że na wolności występuje tylko jeden gatunek anakondy błękitnej, Eunectes murinus. Nowa „Północna Anakonda Zielona” Należy do innego nowego gatunku, Eunectes akiyama.

Brian G. Fry, profesor biologii na Uniwersytecie w Queensland w Australii, od prawie 20 lat bada gatunki anakond występujące w Ameryce Południowej i odkrycie pokazuje, że te dwa gatunki w dużej mierze się od siebie różnią. Powiedział agencji Reuters, że można to zrobić. 10 milionów lat temu.

Ale naprawdę zaskakujące było to, że pomimo tej różnicy genetycznej i pomimo długiego okresu rozbieżności oba zwierzęta były całkowicie identyczne. To samo – Powiedział.

naukowcy są zszokowani

Węże anakondy zielonej wyglądają bardzo podobnie, ale mają 5,5% zmienności genetycznej. To zaskoczyło naukowców. nie mogę w to uwierzyć duże różnice genetyczne, zwłaszcza jeśli spojrzeć na to w kontekście faktu, że różnią się one jedynie o 2%.od szympansa – powiedział Fry.

Anaconda jest bardzo przydatnym źródłem informacji na temat: Regionalne zdrowie ekologiczne oraz potencjalny wpływ wycieków ropy w regionie na zdrowie ludzkie – Fry powiedział Reuterowi.

zanieczyszczone gady

Dodał to w niektórych obszarach. Ekwador Węże, które badali Silnie zanieczyszczony wyciekiem ropy.

Co to jest anakonda?

Anakondy to gigantyczne węże żyjące w lasach deszczowych Ameryki Południowej.

Anakondy to jeden z największych węży na świecie. Mogą osiągać do 9 metrów (czasami więcej) długości i ważyć ponad 100 kilogramów.

Te węże żyją bagna, rzeki, jeziora, wilgotne lasy. Są doskonale przystosowane do życia pod wodą i często polują na swoje ofiary pod wodą.

Są drapieżnikami żywiącymi się różnymi zwierzętami. Ptaki, gryzonie, małe ssaki i ryby. Jednak ich głównymi celami są duże ssaki, takie jak: Kapibara lub jeleń.

Jest anakonda Duszący wąż. Zwykle czekają ukryte w wodzie lub na brzegu, rzucają się na ofiarę, okrywają ją silnymi ciałami i duszą na śmierć.

Węże mają ostre zęby, ale nie są trujące. Zamiast tego polegają na swojej sile i zdolności do uduszenia swoich ofiar. Ich jad nie jest niebezpieczny dla człowieka.

Anakondy często pojawiają się w lokalnych legendach i mitach. Wiele osób w Ameryce Południowej wierzy, że węże te są duchami opiekuńczymi lasów i rzek.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *