Żyje głęboko pod wodą. Naukowcy odkryli nowy gatunek


Według strony internetowej Live Science, która donosi o obserwacjach nowego gatunku na głębokości około 1000 metrów, różowy owad unosił się pod wodą niczym „żywy magiczny dywan”. Odkrycie opublikowano w czasopiśmie PLOS One.

Ten nowy gatunek odkryto na Oceanie Spokojnym, około 50 kilometrów od Kostaryki. pektynowe triclotti z ryżem Stworzenie odkryto po raz pierwszy w 2009 r., gdy naukowcy badali wyciek metanu na pokładzie łodzi podwodnej Alvin, ale dopiero 10 lat później, w 2019 r., zespół badaczy powrócił w ten sam obszar na głębokości 1000 metrów i odkrył stworzenie. Badanie powtórzono. .

W ostatnich obserwacjach odkryto więcej stworzeń. pektynowe triclotti z ryżemW związku z tym wykonano zdjęcia i pobrano próbki do badań. Oficjalnie sklasyfikowano „magiczny dywan” jako nowy gatunek. Wyniki tego badania opublikowano właśnie w czasopiśmie PLOS One.

Nowy gatunek odkryty w głębokim morzu

Nauka na żywo wyjaśnia: pektynowe triclotti z ryżem Ciało jest podzielone na kilka części, osiągających długość 10 centymetrów. Naukowcy twierdzą, że stworzenie żyje w głębokim morzu i nie było obserwowane w płytkich wodach. Jego wygląd jest opisywany jako skrzyżowanie stonogi z dżdżownicą.

Pozostała część artykułu znajduje się pod filmem

po obu stronach ciała P. Striclotti Czytamy, że ma rzędy „pierzastych wyrostków, zwanych parapodami, zakończonych skrzelami”, które pozwalają mu wchłaniać tlen z wody.też różowe stworzenia Mają ukryte szczęki, które można wysunąć, aby złapać ofiarę. Ale co ważne, naukowcy nie ustalili jeszcze, z czego składa się ta dieta. pektynowe triclotti z ryżem.

  • pektynowe triclotti z ryżem
  • pektynowe triclotti z ryżem
[1/2] pektynowe triclotti z ryżemŹródło zdjęć: © PLOS One

Ruchy tego stworzenia były tak pełne gracji, że pomyślałem, że przypomina żywy magiczny dywan. –Bruce Strickrodt z Instytutu Oceanograficznego Woods Hole w Massachusetts. Zespół naukowców zauważył, że stworzenia świeciły na różowo w świetle podwodnego statku, prawdopodobnie ze względu na kolor ich krwi.Warto również zauważyć, że żyją w głębokich głębinach i w całkowitej ciemności pektynowe triclotti z ryżem uważany za niewidomego.

Spędziliśmy lata na nazywaniu i opisywaniu różnorodności biologicznej głębin morskich. – wyjaśnia biolog z Uniwersytetu Kalifornijskiego Greg Rouse. – W tej chwili odkrywanych jest tak wiele nowych gatunków, że nie mamy czasu, aby je nazwać i opisać. – Dodał i podkreślił, jak różnorodne są głębokości oceanów, które są regularnie badane przez naukowców. Zespół badawczy planuje dalsze badania w głębokich oceanach u wybrzeży Alaski i Chile.

Norbert Garbarek, dziennikarz Wirtualnej PolskiSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *