W Australii odkryto nowy gatunek owadów. Dlaczego są włochate?


Owad ten ma około 1 centymetr długości i jest pokryty białymi włoskami.

AleNaukowcy odkryli już wcześniej inne gatunki owadów z kolczastymi włosami, w tym włochate gąsienice i kruczoczarne mrówki z ognistopomarańczowymi grzywami, również pochodzące z Queensland. Ale ten owad był inny.

Owłosione odkrycie.W Australii pojawia się nowy gatunek owadów

Po powrocie z podróży Tweed przeszukała książki, artykuły naukowe i Internet w poszukiwaniu pasujących gatunków, ale żaden nie był nawet podobny. Zdjęcie opublikowane w grupie na Facebooku poświęconej chrząszczom australijskim wzbudziło duże zainteresowanie, jednak nawet najbardziej doświadczeni informatorzy nie mogli znaleźć odpowiedzi na pytanie, jaki rodzaj znalezionego chrząszcza.

E-mail do ekspertów z Australijskiej Narodowej Kolekcji Owadów (ANIC) w Canberze potwierdził, że chrząszcz jest zupełnie nowym gatunkiem. I dalej – w W rzeczywistości różni się tak bardzo od innych gatunków, że został uznany przez ANIC za zupełnie nowy rodzaj lub grupę rodzinną chrząszczy kózkowatych. Oficjalnie nazywano ją Excastra albopilosa. Excustra oznacza po łacinie „z obozu”, a albopilosa oznacza „biały i włochaty”.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *