Oszałamiająca i nieprzewidywalna. Odkryto nowy gatunek orchidei


Został nazwany Orchidea (powszechna nazwa roślin z rodziny storczykowatych). Solenangis jest nieprzewidywalny (łac. „nieprzewidywalny”) został właśnie opisany przez międzynarodową grupę naukowców.

Jasnożółta roślina charakteryzuje się bardzo długimi pędami nektarowymi w porównaniu z długością kwiatów. Ta orchidea została odkryta w lasach Madagaskaru. Ponieważ rośnie w koronach drzew, jest prawie niewidoczny dla ludzi chodzących po ziemi..

Naukowcy są zaintrygowani najnowszymi odkryciami na Madagaskarze, ale ostrzegają też, że wyspiarski naród słynący z dziewiczej przyrody cierpi z powodu problemów środowiskowych spowodowanych działalnością człowieka.

Słodki nektar orchidei tylko dla wybranych

Dzięki specjalnej strukturze roślin, którą wyjaśniłem wcześniej, Miód Prawdopodobnie da się zastosować Wybrane gatunki motyli nocnych posiew Tajfun Eumorpha. Owady te mają niezwykłe narządy gębowe, które obejmują: długa trąbkamożna go używać do picia świeżego nektaru z orchidei i zapylania innych roślin.

Storczyk, który właśnie opisałem, jest pierwszą z tych roślin od 1965 roku, która została przystosowana do zapylania przez określony gatunek motyla.

Naukowcy porównują Solenangis jest nieprzewidywalny W tak zwanej orchidei Darwina (Angrecum Heschipedal), który również występuje tylko na Madagaskarze. W XIX wieku Darwin spekulował, że można osiągnąć nektar. Angrecum Heschipedal Jest to możliwe tylko u owadów z bardzo długimi trąbkami.Według najnowszych doniesień naukowych roślina ta jest zapylana przez tego typu ćmy ksantopan morgagni.

Naukowiec odkrywa nowo odkrytą orchideę trzymają lokalizację w tajemnicy. Wiemy tylko, że ta tajemnicza orchidea rośnie w wilgotnych lasach. Chociaż flora i fauna Madagaskaru ma charakter endemiczny na całym świecie, jest również narażona na skutki działalności człowieka.

Eksperci twierdzą, że największymi zagrożeniami dla przyrody w regionie są wylesianie na dużą skalę i adaptacja do gruntów rolnych, a także katastrofy, takie jak pożary i prace górnicze.

Opisane właśnie gatunki storczyków zostały zebrane przez botaników z Ogrodu Botanicznego Missouri.Następnie naukowcy dokonali analizy Wpływ górnictwa na przyrodę.

Solenangis jest nieprzewidywalny Obecnie zagrożony jest przede wszystkim działalnością górniczą. Na tym obszarze wydobywa się nikiel i kobalt, które wykorzystywane są m.in. do: Rozwój branży elektromobilności – mówi botanik.

Madagaskar słynie z bogatej różnorodności storczyków.Na zdjęciu Angraecum everneuum z bardzo słodkim nektarem.

Madagaskar słynie z bogatej różnorodności storczyków.Na zdjęciu Angraecum everneuum z bardzo słodkim nektarem. Serwis informacyjny Sangjib Min/Newport News Daily Press/Tribune za pośrednictwem Getty Images

W lasach Polski można znaleźć skarby jeleniowatych. Poszukiwania „rogatego złota” trwająwiadomości Polsatu

INTERIA.PL

Masz jakieś sugestie, uwagi lub znalazłeś błąd na stronie?Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *