Jeleń o wadze jamnika. Naukowcy odkryli nieznany wcześniej nauce gatunek


O najmniejszych zwierzętach żyjących w Ameryce Południowej Jelenie są na świecie znane od czasów starożytnych. Pudus to nazwa najmniejszego gatunku jelenia, odkrytego ponad pół wieku temu.

Dotychczas zidentyfikowano dwa gatunki tych zwierząt;Badacz Javier Barrio zauważył coś dziwnego obserwując je podczas swojego pobytu w Ameryce Południowej…

Mały jeleń obserwowany przez naukowców Bardzo różni się od tego, co wcześniej klasyfikowano jako północną część kontynentu. Barrio powołał specjalny zespół naukowców, aby rozpocząć dalsze badania.

Pozostała część artykułu znajduje się pod filmem

Zespół przeprowadził badania genetyczne Aby zidentyfikować różnice w DNA, przeprowadził analizę morfologiczną i zmierzył takie cechy, jak długość czaszki okazów jeleni muzealnych.

W wyniku tego badania naukowcy odkryli, że: To, co uważano za północne Pudu, mogło w rzeczywistości zostać podzielone na dwa gatunki, z których jeden był zupełnie nowym gatunkiem. Został nazwany „Pudella carlae”.

Waga pudla Carlae również wynosi 7-9 kg. Kolorystyka różni się od innych małych jeleni. Charakteryzuje się jasnymi uszami, a jego futro autorzy opisują jako „bogate czerwonobrązowe lub pomarańczowoczerwone”.

„Czy to nie jest kapibara?” – zastanawiają się internauci. Naukowcy żartują, że kolor tego małego jelenia przypomina bułkę cynamonową.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *