Zakrzówek znów tonie w śmieciach. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie apeluje


Niepokojący gatunek krąży po ulicach krakowskiego Zakşbeka.Komisja Zazieleniania Miasta apeluje

Wspaniała pogoda i wiosenne klimaty Coraz częściej chcemy spędzać czas na łonie natury. Niestety, wraz ze wzrostem popularności zajęć na świeżym powietrzu, problem zaśmiecania przestrzeni publicznych powraca. Niestety okazuje się, że wielu osobom wciąż brakuje świadomości i szacunku dla wspólnych przestrzeni.

zwrócił uwagę na tę kwestię Komitet Zielonych Miasta Krakowaopublikował zdjęcia wykonane po ostatnim weekendzie Park Sakzbek. Do zdjęcia dołączony został humorystyczny wpis o „inwazji niezwykle uciążliwego gatunku”.

Rodzaj Nieinteligentnego, podgatunek grupy Homo Neutralus. Pomimo wysokiego stopnia specjalizacji pokrewnych grup, połączenia neuronowe odpowiedzialne za myślenie długoterminowe nie rozwinęły się.Może to być optymistyczny wniosek dla ludzkości, wskazujący na możliwość wyginięcia.

Przeczytałem to w poście.

Autorzy postu wyjaśnili, że gatunek ten nie potrafi posługiwać się najprostszymi narzędziami, takimi jak: Kosz na śmieci. Jak dalej wyjaśniają, zjawisko to dramatycznie nasila się w momencie integracji jednostek.

Śmieci to nie tylko problem Zakrzybka

Niestety pogoda dopisuje sezon grillowyInicjatywa, którą wielu Polaków podjęło w weekend, oznacza, że ​​to dopiero początek problemów związanych ze śmieceniem. Komitet Zieleni Miasta Krakowa podkreśla, że ​​ta polityka nie dotyczy tylko Zakşbeka.

Jego aktywność w parku Zakşbek pokazuje, że lubi słoneczne miejsca z dostępem do wody. Latem można je również zobaczyć w Bagley Reservoir. Z wiarygodnych źródeł wiemy, że jest aktywny także w Duubnej, gdzie pod wpływem jego obecności w ten weekend odbywały się walki.

pisemny

Za śmiecenie w miejscach publicznych grożą wysokie kary

Niestety, to nie pierwsza skarga Komitetu Zielonych Miasta Krakowa.Pisałem o tym rok temu Zakuljubek tonie w śmieciach. Opakowania po jedzeniu, butelki po napojach, guma do żucia przyklejona do filaru mostu i niedopałki papierosów wbite między deski są tu częścią codziennego życia. Od ubiegłego sezonu władze Zakşbeka borykają się z niewiedzą tamtejszych wczasowiczów.

Należy jednak pamiętać, że zgodnie z art. 145 ustawy o wykroczeniach zanieczyszczanie miejsca publicznego może podlegać karze. Kara do 500 zł.

Niestety, problem nie kończy się na śmieciach. Często słyszymy o braku szacunku dla wspólnych przestrzeni i niedopuszczalnych zachowaniach ze strony gości. W ubiegłym roku doszło do skandalów i incydentów, jak np. wypadnięcie nieruchomej części windy dla osób niepełnosprawnych, uniemożliwiającej poruszanie się. Wandalizm w toaletach publicznych.

Aplikacja Interia Pogoda – to działa!.

INTERIA.PL

Masz jakieś sugestie, uwagi lub znalazłeś błąd na stronie?Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *