Rozeszły się w rekordowym tempie, ale najszybciej zniknął ten jeden gatunek..


Sadzonki drzew zebrane w Gostińskim Hatniku w ramach ogólnopolskiej akcji „SadziMY” rozeszły się w rekordowym tempie. W ciągu zaledwie kilku minut wszystkie wolne sadzonki zniknęły. Jeśli nie zostaniesz złapany, nie masz nic do stracenia. Ponieważ za dwa tygodnie będę miał kolejną szansę, aby to zrobić.

Drzewa dostarczają tlenu, oczyszczają powietrze i pozytywnie wpływają na klimat. Żyje tam wiele gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Im więcej tym lepiej. Gostinskie Centrum Kultury po raz kolejny włączyło się w ogólnopolską akcję „SadziMY”. Mieszkańcy zebrali bezpłatne sadzonki drzew w ośrodku kultury. Do wyboru były brzoza, klon, platan, świerk, sosna i jarzębina. Sadzonki rozeszły się jak świeże bułeczki w zaledwie 40 minut! Mieszkańcy najchętniej „pomagali sobie nawzajem” i pytali o sadzonki jarzębiny.

„Cieszymy się, że ponownie możemy dołączyć do tej kampanii, ponieważ dobrze wpisuje się ona w naszą kwietniową kampanię dla Ziemi. – powiedziała Honorata Jankowiak z HOK „Hutnik” i dodała:・Cieszę się, że mam łatwiejszy dostęp do sadzonek. Dziś przy współpracy Nadleśnictwa Piaski rozdaliśmy 100 sztuk. Kolejny przyjazd planowany jest na 27 kwietnia.

[FOTORELACJA]11379[/FOTORELACJA]

Wszyscy, którzy otrzymali darmowe sadzonki, chwalili pomysł.

„To świetne posunięcie. Możemy wypełnić tę zieloną przestrzeń” – powiedział jeden z mieszkańców. – Chciałem jarzębinę, ale nie ma jej w magazynie, więc wybiorę brzozę i platan. Wybierajcie drzewa liściaste – dodała.

Do każdej sadzonki dołączona była instrukcja prawidłowego przesadzania.

Dodam, że w roku 100-lecia powstania Lasów Państwowych leśnicy przygotowali łącznie 1 milion sadzonek do dystrybucji na terenie całego kraju. W naszym nadleśnictwie podobną akcję przeprowadzono dziś w Nadleśnictwie Piaski i Piaskim CKiB.

[ALERT]1712909647887[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Będziemy publikować ważne artykuły, wydarzenia i fotoreportaże. Jesteśmy tam, gdzie są nasi czytelnicy!Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *