Badacze odkryli nowy gatunek dinozaura z Patagonii. Był wyjątkowo mały


Zespół argentyńskich paleontologów odkrył nowy gatunek tytanozaura, Titanomia gimenez. Żył w Patagonii 66 milionów lat temu, tuż przed masowym wyginięciem dinozaurów. Jednak odkryty okaz nie przypomina żadnego innego dinozaura zamieszkującego ten region.

Paleontolodzy wyjaśniają: Nowy gatunek tytanozaura Opublikowano w czasopiśmie naukowym „Biologia Historyczna”.Mam imię Titanomachia Gimenez.

Przypominając nazwę nadawaną mu przez autora jego odkrycia, Tytanomachi – W mitologii greckiej bitwa pomiędzy bogami olimpijskimi a Tytanami, w której Tytani zostali pokonani. To nie przypadek.

Te cztery nogi roślinożerny dinozaur Zwierzę o długiej szyi, które żyło w Patagonii pod koniec okresu kredowego – Około 66 milionów lat temu. W tym czasie w Ziemię uderzyła asteroida, która zniszczyła około 3/4 roślin i zwierząt.

Zobacz: Tajemniczy dinozaur.Naukowcom udało się to po raz pierwszy wykazać

Odkrycia dokonali naukowcy z kilku ośrodków naukowych w Argentynie podczas serii wykopalisk w argentyńskiej formacji skalnej La Colonia. Prowincja Chubut w Argentynie.

Nowy gatunek dinozaura.Naukowcy zdali sobie z tego sprawę

Podczas żmudnego procesu wydobywania kości ze skały badacze odzyskali fragmenty kończyn przednich i tylnych, żeber oraz kręgów ogonowych.Według naukowców nowo odkryty dinozaur Jego waga wynosiła około 7 ton. To jednak niewiele w porównaniu z innymi tytanozaurami.

Zobacz też: USA: Paleontolodzy odkryli gatunek dinozaura z „pędzlem” na głowie

Dla porównania gatunki żyjące na tym obszarze były znacznie większe. Majeranek PatagotitanSzacuje się, że ma całkowitą długość około 40 metrów, szyję 12 metrów i wagę 70 ton.

Nawet dorosły Titanomachia był mniej więcej wielkości krowy.„Chociaż jest bardzo potężny” – podkreśla National Geographic. Naukowcy mają teraz kolejną zagadkę – dlaczego nowo odkryty gatunek dinozaura był tak mały? Eksperci mają już wstępną teorię.

– Jedna z możliwości jest taka Zmniejszenie dostępnej powierzchni gruntów Przyczyną był podnoszący się poziom mórz na Oceanie Atlantyckim, który objął duże obszary Patagonii – powiedział portalowi kierownik projektu Diego Paula.

Czytaj więcej

Chcesz otrzymywać najświeższe informacje?

Przygotowujemy aplikację na Twój telefon. Proszę sprawdź to!Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *