Miał być „wymarły”, ale on o tym nie wiedział. Jest nagranie kolibra


Koliber kolumbijski przez ponad 60 lat był uważany za gatunek wymarły. Został jednak ponownie odkryty w 2022 roku i uwieczniony na filmie. Jest to jeden z najmniej znanych gatunków ptaków na świecie.

w górach Sierra Nevada de Santa Maria W północnej Kolumbii kolumbijskiego zapylacza odkryto ponownie w 2022 roku. Gatunek kolibra uznawany za wymarły. Od tego czasu naukowcy z Amerykańskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, Narodowego Uniwersytetu Kolumbii, SELVA, ProCAT Colombia i World Parrot Trust obserwują ptaki, aby lepiej zrozumieć ich zwyczaje i styl życia.


zapirak kolumbijski

zapirak kolumbijski
Zdjęcie: Amerykańska Organizacja Ochrony Ptaków

Nasze odkrycia wskazują, że ten niezwykły koliber może być przykładem mikroendemizmu. Dzieje się tak, ponieważ wydaje się, że ten koliber występuje wyłącznie na niewielkim obszarze w najważniejszym na świecie ośrodku endemizmu kontynentalnego. Cieszymy się, że możemy kontynuować badania tego ptaka, ponieważ nadal istnieją poważne luki w naszej wiedzy na temat jego ekologii i rozmieszczenia.
– mówi Esteban Botero-Delgadillo, główny autor badania.

Zaginiony koliber został ponownie odnaleziony.Istnieje zapis dotyczący zapylaczy w Kolumbii.

Kolumbijski zapylacz praktycznie „zniknął” ze świata nauki na 64 lataA w 2010 roku udało mi się to z sukcesem sfilmować. Następnie zniknął ponownie na ponad dekadę, ale oficjalnie został ponownie odkryty w 2022 roku.Od tego czasu jego populacja ma uważnie monitorowany przez naukowców.


Kolumbijskie zapylacze, rzeźba

Kolumbijskie zapylacze, rzeźba
Zdjęcie: domena publiczna

Zasięg tego gatunku kolibrów jest wyraźny. bardzo limitowany – Występuje w czterech regionach wzdłuż Kotliny Guatapuri w górach Sierra Nevada de Santa Maria. Naukowcy badają obecnie nawyki żywieniowe, zachowania społeczne i działalność kolumbijskich zapylaczy. Zauważono, że status tego kolibra jest zależny od lasów łęgowych i dróg wodnych, dlatego ochrona tych siedlisk jest ważna dla przetrwania zapylaczy.

Podczas poprzedniej wyprawy udało im się dostrzec tego ptaka, a nawet nagrać go na wideo jako głównego bohatera.

Źródło: Planeta.pl/Focus/Amerykańska Ochrona Ptaków

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco. Polub naszą stronę Facebook.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *