Odkryto nowy gatunek ślimaka morskiego. To pierwsze takie odkrycie w wodach Wielkiej Brytanii


Ślimaki odkryto u wybrzeży południowo-zachodniej Anglii oraz w Zatoce Kadyksu w południowo-zachodniej Hiszpanii w ramach regularnych badań prowadzonych w latach 2018 i 2019 przez Centrum Nauk o Środowisku, Żywności i Akwakulturze (CEFAS) oraz Hiszpański Instytut Badań Morskich . To było zrobione. .

Przeczytaj także: Taki sam ale inny.Nowy gatunek jadowitego węża zaskoczył naukowców

Ponieważ po prawej stronie znajduje się charakterystyczne skrzela boczne, tak było pierwotnie Pleurobranchia Mekkeridobrze znany gatunek z rodzaju bakterie skrzelowe piersiowe, zwykle spotykany w wodach od północnej Hiszpanii po Senegal i w całym Morzu Śródziemnym. Ponieważ jednak nie było wcześniejszych wzmianek o tym gatunku na wodach brytyjskich, ludzie zaczęli zastanawiać się nad prawdziwą tożsamością ślimaka. Po długich poszukiwaniach odpowiednich ekspertów okazało się, że jest to zupełnie nowy gatunekBrytyjskie Polybranchiobranchiformes.Wyróżnione w czasopiśmie systematyka i ewolucja zwierząt.

Ekolog morski CEFAS, dr Ross Bullimore, który zebrał okazy na pokładzie kampera Cefas Endeavour, powiedział:

Warto wiedzieć, że regularne badania łowisk mogą nadal prowadzić do takich odkryć. Szybkie zbadanie obu okazów wystarczyło, aby przekonać nas, że napotkaliśmy gatunek Pleurobranchaea. Było to ekscytujące, ponieważ żadnego innego gatunku tego rodzaju nie odnotowano wcześniej na wodach brytyjskich ani nawet tak daleko na północy.

W wodach Wielkiej Brytanii pojawił się nowy gatunek ślimaka

Analiza przeprowadzona przez biologów z Uniwersytetu w Kadyksie potwierdziła, że ​​okaz rzeczywiście jest nowym gatunkiem. Izolację gatunku przeprowadzono poprzez badanie DNA i identyfikację fizycznych różnic w wyglądzie i układzie rozrodczym w porównaniu ze znanymi gatunkami. Brytyjskie Polybranchiobranchiformes.

Przeczytaj także: Gatunek ten był uważany za wymarły przez prawie 100 lat.Znaleziono na wydmach Afryki

Odkrycie to jest pierwszą udokumentowaną wzmianką o ślimaku tego rodzaju. bakterie skrzelowe piersiowe na wodach brytyjskich. Naukowcy uważają, że zasięg gatunku może sięgać aż do Hiszpanii i Portugalii, wokół francuskiego wybrzeża i na południowy zachód od kanału La Manche.

Brytyjskie Polybranchiobranchiformes to nowy gatunek ślimaka/zdjęcie.Kefas

Ślimak morski to potoczna nazwa niektórych mięczaków morskich, które mają różny stopień podobieństwa do ślimaków lądowych. Znajdujące się na szczycie łańcucha pokarmowego są niezbędne dla ekosystemów morskich, pełniąc zarówno rolę drapieżników, jak i ofiar. Aby chronić się przed drapieżnikami, niektóre gatunki specjalizują się w recyklingu części zwierząt, na które polują, na przykład poprzez wchłanianie toksyn ze swojej ofiary i wydzielanie ich do własnej skóry. Ich wrażliwość na zmiany środowiskowe czyni je cennymi wskaźnikami stanu ekosystemu, pomagając naukowcom zrozumieć wpływ zmian klimatycznych i działalności człowieka na siedliska morskie.

Początkowo ślimak ten był mylony z innym ślimakiem tego rodzaju. bakterie skrzelowe piersiowe /fotografia.Kefas

Profesor Juan Lucas Cervera Curado, Uniwersytet Kadismowy:

To odkrycie naprawdę pomogło poszerzyć naszą wiedzę na temat fauny morskiej Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Następnym krokiem będą bardziej szczegółowe badania, obejmujące wykorzystanie technik biologii molekularnej w celu lepszego zrozumienia P. meckeri i P. britanica. Uważamy, że ten nowy gatunek może być rozmieszczony wzdłuż atlantyckiego wybrzeża Francji, północnego Półwyspu Iberyjskiego, kontynentalnej części Portugalii, wschodniej Andaluzji i północnego Maroka.

typ skrzela piersiowe Ta nazwa zwyczajowa nawiązuje do faktu, że skrzela (narządy oddechowe zwierzęcia) znajdują się na zewnątrz, po prawej stronie ciała. Umożliwiają ślimakowi pozyskiwanie tlenu z wody. Żadna inna grupa ślimaków morskich w wodach brytyjskich nie ma tego typu anatomii skrzeli bocznych, więc obecność tej cechy wraz z charakterystyczną cechą „głowy” pozwala naukowcom. Po pierwsze, zdaliśmy sobie sprawę, że odkryliśmy coś innego niż powszechnie spotykane gatunki. Odkryty na wodach brytyjskich.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *