To warzywo mocno zdrożało. Będzie powtórka pietruszkowej drożyzny?


Sprawdziłem aktualne ceny warzyw w Bronize pod Warszawą. Jest jeden gatunek, który zaobserwował znaczny wzrost cen, co nie wróży dobrze na przyszłość w nadchodzących miesiącach.

Stabilność cen hurtowych pomidorów

w sklepie pomidor Rewolucji jeszcze nie było. – Ze względu na bardzo małą podaż ceny oscylują w granicach 10-14 zł za kilogram pomidorków malinowych. Za kilogram czerwonych pomidorów zapłać nawet 12 zł. Był czas, kiedy sytuacja była w stagnacji, ale teraz się ożywia. Wszyscy myśleli, że po wakacjach będzie więcej tych malinowych pomidorów, jednak rynek nie jest wyspą. Ponieważ rynek konsumuje tak dużo, podaż nie wzrosła na tyle, aby obniżyć ceny – powiedział w rozmowie z redakcją Maciej Kumera, ekspert ds. rynku hurtowego Bronize.

Krajowe ogórki odbiły się.ceny zaczęły rosnąć

Rosną ceny pietruszki i selera

Choć na rynku warzyw korzeniowych nie zaszły większe zmiany, pietruszka. – Pietruszka i seler zaraz po Bożym Narodzeniu stały się bardzo drogie. Pietruszka max. 8 zł/kg, seler Maksymalnie ok. 4 zł/kg. Są to znaczne wzrosty, wskazujące raczej na malejącą podaż niż na zbyt duże zapasy. W 2019 roku cena pietruszki w lipcu kształtowała się na poziomie 17-19 zł/kg, natomiast w połowie kwietnia cena osiągnęła już 8 zł/kg. Nie wróży to dobrze na najbliższe miesiące – wyjaśnia rozmówca.

Pietruszka i seler to produkty, dla których nie ma importowanych zamienników. Nie ma źródła, które mogłoby wypełnić lukę podażową.

cebula Koszty krajowe wynoszą około 2 zł/kg; Marchewka Wartość w Polsce waha się od 2,3-2,4 zł do 2,7 zł/kg.

Ile kosztuje Fasola i Rzodkiewki w Bronis?

Co ciekawe, młode są już dostępne fasolki szklarnia. To niewielka ilość, ale już pojawiła się w Bronish. Producenci przywieźli 50 kg i sprzedali po 60 zł za kg.

Na rynku jest duża podaż rzodkiewka. Każdy pakiet kosztuje 1-1,4 zł.

Ceny sałaty i kapusty – Jakie są stawki hurtowe?

– Wiele osób przybyło do Bronize sałata. Za 12-16 sztuk sałaty domowej trzeba będzie zapłacić 30-40 zł. Produkty importowane mają podobną cenę, ale eksperci twierdzą, że mają termin przydatności do spożycia.

Dodał, że ubiegłoroczny ogólnopolski konkurs został już właściwie zakończony. Pekin. Cena porządnego produktu podskoczyła do 7 złotych. Istnieje jednak alternatywa dla młodej pekińczykki z Bałkanów lub Węgier za 6,50 zł. Biała kapusta Cena od 1,2 do 1,3 zł za kg. czerwony 1,6-2 zł/h.

Wyprodukowano w Polsce i importowano.Jak rozpoznać domowe truskawki

©

Materiał chroniony prawem autorskim – Zasady reprodukcji określa Regulamin.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *