Burza kwiatów na balkonie. Co zrobić, żeby supertunia obficie kwitła?


Supertunia Vista jest gatunkiem coraz popularniejszym. Obfite kwitnienie to jedna z największych zalet tych kwiatów.

Supertunia Vista jest gatunkiem coraz popularniejszym. Jest to petunia charakteryzująca się silnym wzrostem i odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne. Wystarczy odpowiednio dbać o te kwiaty, a zobaczysz obfite kwiaty.

Supertunia – gdzie zasadzić to ziarno?

Idealny do skrzynek drewnianych na balkonach i tarasach. Można ją także zasadzić w swoim ogrodzie. Najlepiej czuje się na stanowiskach nasłonecznionych, gdzie gleba jest żyzna, przepuszczalna i lekko kwaśna. Warto wybrać miejsce osłonięte od wiatru – w takich warunkach będzie pięknie rosła.

Kiedy jest najlepszy czas na sadzenie kwiatów Supertunia Vista?

Nie ma potrzeby się spieszyć, aby zasiać to ziarno. Nie jest wrażliwa na warunki atmosferyczne, ale absolutnie nie znosi mrozu. Dlatego zaleca się sadzenie po 15 maja, czyli w okresie, gdy zagrożenie przymrozkami jest znikome.

Jak gęsto sadzić Supertunię?

Gatunek ten rośnie i rozprzestrzenia się wewnątrz skrzynki. Dlatego wystarczy sadzić je w odległości 35-40 cm od siebie, aby zapewnić im przestrzeń do wzrostu.

Jak sprawić, by moja Supertunia obficie kwitła?

Najważniejszym składnikiem Super Tunii jest woda. Ten typ wymaga regularnego i częstego podlewania. Latem, gdy temperatury są wysokie, warto podlewać nawet dwa razy dziennie. Bez tego więdną i tracą witalność.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest nawożenie. Gatunek ten wymaga regularnego karmienia. Dlatego warto inwestować w nawozy dla tego gatunku.

Aby uzyskać obfite kwitnienie, podczas sadzenia najlepiej zastosować nawóz o przedłużonym działaniu. Stopniowo uwalniane są składniki odżywcze, które wspierają rośliny. Niemniej jednak nie warto rezygnować z dodawania nawozów do wody podczas podlewania. Na rynku dostępna jest szeroka gama gotowych mieszanek dla tego gatunku. Taka bomba odżywcza powoduje obfite kwitnienie.

©

Materiał chroniony prawem autorskim – Zasady reprodukcji określa Regulamin.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *