Australia. Odkryto nowy gatunek owada. Nazwano go na cześć Lorda Voldemorta. Jak wygląda?


Ten nowy gatunek został opisany w czasopiśmie „Zookeys”. Okazało się, że była to mrówka. Jakie są jego cechy?

Naukowcy odkryli tego owada… Uniwersytet Australii Zachodniej, Trwa badanie ekologiczne mające na celu odnotowanie zwierząt żyjących pod ziemią w regionie Pilbara. Udało im się schwytać jedynie dwa okazy, które odkryto podczas katalogowania zwierząt złowionych siatką z 25-metrowego odwiertu.

Ali otrzymał imię Reptanilla Voldemort. Charakteryzuje się smukłym, bladym ciałem, długimi, smukłymi nogami i długą, ostrą dolną szczęką. Mark Wong, główny autor badania nad nowym gatunkiem australijskiej fauny, powiedział, że nazwa stanowi hołd dla czarodzieja Lorda Voldemorta z serii o Harrym Potterze.

– Przerażający antagonista i mrówka Harry'ego Pottera Mają przerażająco osłabione ciała i żyją w ciemności. – Powiedział.

Jak wyjaśnił Wong, Około 60 z 14 000 gatunków mrówek należy do rodzaju Zawiera leptan. W przeciwieństwie do innych mrówek tworzą małe kolonie i żerują pod ziemią. Dlatego robotnik jest wielkości mniej więcej ziarnka piasku, co pozwala na łatwe poruszanie się po desce.

– Co wiemy z nielicznych obserwacji innych gatunków Zawiera leptan […] Nowy gatunek prawie na pewno jest drapieżnikiem i przerażającym łowcą w ciemności – powiedział Mark Wong – chociaż nie wiem, na co dokładnie poluje L. VoldemortInne gatunki mogą używać szczęk i żądeł do unieruchomienia stonogów glebowych i przemieszczania larw w pobliżu, aby żerować na tuszy – dodał.

L. Voldemort dopiero drugi gatunek w rodzinie Zawiera leptan Odkryto w Australii.

Jesteśmy stroną internetową dla kobiet i tworzymy dla Ciebie treści lifestylowe. Ale pamiętamy sytuację na Ukrainie. chcieć pomóc? Zobaczmy, co możemy zrobić. pomoc. Informacja. Żeton.

autor: Regina Łukasiewicz

sos: „Zooki”

Główne źródło zdjęć: Obrazy Getty’egoSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *