W Australii odkryto kangury giganty. Dziesiątki tysięcy lat temu te zwierzęta były dwa razy większe


Nowy gatunek kangura odkryty przez australijskich paleontologów był dwukrotnie większy od współczesnych kangurów. Kangur olbrzymi ważył do 170 kg.

może być znaleziony skamieniałe kości kangura Do zdarzenia doszło w suchym regionie jeziora Carrabonna w Australii Południowej. kompletny szkielet Te skaczące zwierzęta odkryto w latach 2013, 2018 i 2019. Teraz naukowcy z Flinders University opublikowali swoje wnioski w czasopiśmie naukowym Megataxa.

Wśród licznych ciał kangurów odkryto szczątki osobnika tego samego gatunku. nieznany dotąd nauce.nazwane przez badaczy Protemnodon Viator.on tam był znacznie większyważy więcej niż jakikolwiek żyjący kangur 170 kg.

Protemnodon Viator Dobrze przystosowany do suchego siedliska środkowej Australii. Mieszkali na obszarach podobnych do tych, na których żyją dziś kangury rude.To był kangur długie kończynykażdy może to zrobić od razu, skacz efektywnie. Jego nazwa gatunkowa to ViatorOznacza po łacinie „podróżnik” lub „wędrowiec”.

Prawie kompletny szkielet wymarłego lotnika olbrzymiego kangura Protemnodona z jeziora Carabonna. Brakuje tylko kilku kości dłoni, stóp i ogona/zdjęcie.Izaak AR Carr

– Tak wygląda żywy kangur rzadkie zwierzętaAż strach pomyśleć, co robił ten dziwny gigantyczny kangur, powiedział dr Isaac Carr, komentując swoje odkrycie. Australijscy naukowcy ogłosili także odkrycie dwóch innych nowych gatunków kangurów. Protemnodon Mamukura I Protemnodon dorsonae. Te trzy nowe gatunki należą do: wymarły rodzaj Protemnodonmieszkał od ok 5 milionów do 40 000 lat temu. Dlatego wymarły stosunkowo niedawno.

Najnowsza analiza przeprowadzona przez Uniwersytet Flindersa dotyczyła wszystkich gatunków Protemnodon.Zwierząt wyraźnie się od siebie różniły. Gatunki przystosowały się do życia w różnych środowiskach, a nawet skakały na różne sposoby.

pierwszy gatunek z rodzaju Kangur Protemnodon Został opisany przez brytyjskiego paleontologa Sir Richarda Owena w 1874 roku. Kierował się powszechnym wówczas podejściem i skupiał się przede wszystkim na: skamieniałe zęby. Zauważył niewielkie różnice w uzębieniu okazów i opisał sześć gatunków. Protemnodon. Dziś wiemy, że było ich zdecydowanie więcej.

Wcześniej sugerowano, że niektóre lub wszystkie kangury należą do tego rodzaju. Protemnodon był czworonożny. Tymczasem autor tego artykułu, dr Isaac Carr, ma inny pomysł. – Z naszych badań wynika, że ​​tak Tylko 3 lub 4 typy Protemnodon, może poruszać się jak kuoka lub potroini o krótkim ogonie. Oznacza to, że czasami poruszają się na czterech nogach, a czasem skaczą na dwóch – podkreślają badacze.

– Nowy opis Protemnodon Mamukura Prawdopodobnie jeden z nich. Jest duży, ale Kangur z dużymi kośćmi, był prawdopodobnie bardzo powolny i nieefektywny. Od czasu do czasu potrafił skakać, ale prawdopodobnie tylko wtedy, gdy był zaskoczony – wyjaśnia dr Kerr. Trzecim nowym gatunkiem jest Protemnodon dorsonae, który ma mniej skamieniałości i jest bardziej tajemniczy niż pozostałe dwa.Pewnie było podobnie jak dziś. wallaby bagienne.

Około 40 000 lat temu Wszystkie kangury z rodzaju Protemnodon wymarły Znajduje się na kontynencie australijskim. Być może przetrwały dłużej na Nowej Gwinei i Tasmanii. To wymieranie nastąpiło pomimo różnic w wielkości, adaptacji, siedlisku i zasięgu geograficznym.Tak się nie stało, choć przyczyna nadal nie została wyjaśniona wiele podobnych i spokrewnionych zwierzątNa przykład gigantyczny kangur.Być może najnowsze badania pomogą rozwiązać tę zagadkę

źródło: Megataxa.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *