Kokosanka „Pingwinem Roku”. Wielki sukces mieszkanki gdańskiego ZOO


Jej wyjątkowa uroda została bardzo doceniona przez internautów na całym świecie. Albinos Kokosanka z Gdańskiego Zoo pokonał konkurencję i zdobył tytuł „Pingwina Roku”. Łącznie otrzymała ponad 90 tys. głosować.

to jest oficjalne – najbardziej popularny pingwin świat żyje Polska. Porozmawiajmy o Kokosance, albinosie z gdańskiego zoo.Okazała się niepokonana i zwyciężyła z ogromną przewagą w międzynarodowej rywalizacji „Pingwinowy marsz szaleństwa”. Sukces ten cieszy tym bardziej, że o ostatecznym wyniku decydowali internauci z całego świata.

Mamy powody do radości. KokosankaSamica pingwina przylądkowego powitana w Gdańskim Zoo „Pingwin Roku”. Dzięki ogromnej mobilizacji i wsparciu polskiego internatu ta albinoska zdecydowanie wygrała konkurs na najpopularniejszego pingwina świata.

Ulubiony pingwin mieszkańców Gdańska okazał się lepszy od ponad 100 innych pingwinów z całego świata, a w decydującym starciu dał szansę dwóm pingwinom z zagranicy. Bezpośrednio za Koksanką, na drugim stopniu podium, znajdował się Littlefoot, pingwin królewski z zoo w Kansas City. Do finałowej trójki dołączyła Pearl, pisklę pingwina cesarskiego w SeaWorld w San Diego. Łączna liczba zgłoszeń otrzymanych w konkursie przedstawia się następująco: 800 000 głosówz którego Do naszego przedstawiciela dostarczono 90 tys.. Oficjalne wyniki ogłoszono w piątek, 19 kwietnia.

Nagrodą jest świeżo upieczony zwycięzca „Konkurs Szaleństwa Marszu Pingwinów” Jej ulubioną karmę otrzymaliśmy od pracowników Gdańskiego Zoo.To jest ciasto śledzioweChętnie podzieliła się tym z całym stadem.

Kokosanka Jest jednym z ponad 80 pingwinów przylądkowych o charakterystycznym czarno-białym upierzeniu, które żyją w gdańskim zoo. Urodziła się 12 grudnia 2018 roku i od początku podbiła serca ogrodników i gości.W końcu można zaobserwować coś niezwykłego pingwin albinos.

– Nasza Kokosanka, Jedyny na świecie pingwin albinos, została królową pingwinów. Jest przedstawicielką największego stada w naszym ogrodzie, żyje tu 86 pingwinów, o czym świadczy fakt, że w ubiegłym roku urodziło się aż 16 pingwinów. Nasz albinos będzie promował ten gatunek na całym świecie. Cytowana przez gdansk.pl dyrektor gdańskiego ogrodu zoologicznego Emilia Salaha podkreśla, że ​​jest to niezwykle ważne, gdyż w ciągu ostatnich 100 lat populacja pingwinów spadła o 90%.

Kokosy w gdańskim zoo / Fot. Mateusz Słodkowski/SOPA Images/LightRocket/Getty Images

Pomimo odmiennego ubarwienia samice nie wyróżniają się w stadzie.. Jak jednak podkreślają władze gdańskiego zoo, zwierzęta mają nawyki.

– Od dzieciństwa wolała pływać w basenie. Często wracają też tam, gdzie się wykluły lub gdzie zagnieździli się ich rodzice. To miejsce jest na wybiegu. Jest tu kamienny ul. Rodzice Kokosanki zbudowali gniazdo na szczycie zagrody, pod sztuczną skałą. Uwielbia pływać w wodzie, ale z drugiej strony jest także „wspinaczką”. Lubi wspinać się na te wszystkie kamienie – zdradza Tomasz Fjakowski, opiekun pingwinów w Gdańskim Zoo.

Kokosanka i inni mieszkańcy zoo Gdańskaod poniedziałku do piątku w następujących lokalizacjach:9:00 do 16:00, w weekendy od 9:00 do 18:00

Pod koniec 2023 roku podobne wyróżnienie otrzymał Kokosanka. magellan – Manul z poznańskiego zoo.został powitany Najpiękniejszy przedstawiciel swojego rodzaju na świecie.

Łącznie Futurzak zarobił ponad 130 tys. Wygrali głosowanie i pokonali japońskie koty w wielkim finale.W półfinale najsłynniejszy poznaniak okazał się lepszy od Manulusa Niemiecki. Zaraz po zakończeniu zawodów półfinałowych organizatorzy imprezy podkreślali, że niezwykle zacięta walka pomiędzy „Stussim a Magellanem” przejdzie do historii jako jedna z największych bitew wszechczasów.

Źródło: archiwum redakcyjne gdansk.pl;

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *