Pod żadnym pozorem nie wysiewaj w ogrodzie. Wielu już pożałowało


Z wyglądu przymiotnik „biały” przypomina rumianek. Choć kwiaty te są bardzo miłe dla oka, zaleca się usuwanie ich z pomieszczeń i przydomowego ogrodu, aby nie zakłócać równowagi środowiska. Są bardzo inwazyjne.

Biała bylina, znana również jako pospolita roślina odporna, należy do rodziny astrowatych. Drobne, białe kwiaty z wyraźnym żółtym środkiem wyrastają z pojedynczej łodygi na łąkach i przydrożach w całej Polsce.

Jeśli jednak pojawią się w naszym ogrodzie, zalecamy się ich pozbyć, ponieważ są bardzo ekspansywne i z czasem można je zastąpić innymi roślinami ozdobnymi lub warzywnymi. Proszę o poradę co zrobić jeśli pojawi się na działce.

gatunki wysoce inwazyjne

Przyjowo białe nie ma zbyt dużych wymagań co do miejsca, w którym rośnie. Dobrze rośnie na glebach żyznych i nieżyznych, na obszarach ciemnych lub jasnych oraz na obszarach o małej ilości wody.

Pozostała część artykułu znajduje się pod filmem

Lepiej nie siać go w ogrodzie. Ze względu na niskie wymagania i łatwość przystosowania się do panujących warunków szybko rośnie na stanowisku, nie tylko wypełniając luki, ale z czasem wypierając inne gatunki. Mechanizm działania jest podobny do chwastów.

Jak mogę usunąć cechy rasy kaukaskiej?

Aby usunąć te rośliny ze swojej witryny, najlepiej je po prostu wyciągnąć. Należy jednak pamiętać, że korzenie są bardzo mocne, dlatego w niektórych przypadkach lepiej jest wykopać je z ziemi.

Warto także zakryć wierzchołek rośliny. To tutaj umieszczane są nasiona, które niesione są przez wiatr i szybko kiełkują w ziemi. Po usunięciu chwastów warto spryskać teren środkiem chwastobójczym. Pomimo środków ostrożności nasiona mogą pozostać w ziemi. Jeśli nie chcesz używać środków chemicznych, przygotuj roztwór wody i octu w proporcjach 1:2 i wlej go na rabatę, uważając, aby nie uszkodzić innych roślin.

©WP Materiały

Zapraszamy do grupy FB #Wszechmocne. Tutaj znajdziesz aktualizacje terminów webinarów, wywiadów i nowych historii. Zaproś wszystkich swoich znajomych do przyłączenia się. czekamy na Ciebie! Chcemy usłyszeć Twoją historię, podziel się nią z nami i wyślij na adres wszymocna_to_ja@grupawp.pl.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *