Pracownik smażalni radzi. Tylko jeden gatunek ryby jest z Bałtyku


Co roku ceny w sklepach muchowych nad Bałtykiem przyprawiają o zawrót głowy niczego niepodejrzewających klientów. Zestaw składający się z porcji ryby, frytek i sałatki zjada turystom kieszenie.

Dowiedzieliśmy się, jakie ryby warto zjeść przed sezonem i czy słynny wzór grozy atakuje nadmorskich plażowiczów w majowe weekendy.

Przeczytaj także: Data z maja 2024 r. 130 zł za 2 godziny.Znajdź ceny Morza Bałtyckiego

Planując wyjazd na plażę, warto zaplanować budżet na jedzenie poza domem w majowe weekendy. Trzeba mieć na uwadze, że właściciele restauracji i nadmorskich barów, spragnieni klientów po zimie, szukają tu zarobku.

Pozostała część artykułu znajduje się pod filmem

Zobacz: Ceny nad morzem są rekordowo wysokie? Ekspert „konkretnego roku”.

Jakie są ceny w nadmorskich kurortach za naprawdę ciepły pierwszy długi weekend? Zameldowaliśmy się w Jelitkowie i Sopocie w Gdańsku.

Tradycyjne ceny ryb smażonych i pieczonych w piekarniku, takich jak flądra, dorsz i miętus, wahają się od 13 do 19 zł za 100 gramów. Wymagane są także dodatki takie jak ziemniaki lub frytki (12-13 zł) i surówka (ok. 8 zł).

Jeśli jednak zamawiasz zestaw obiadowy, musisz sprawdzić wagę zamawianej ryby. Ceny menu są orientacyjne za 100g. A ciężar na talerzu jest zawsze inny.

Jaką rybę wybrać do frytownicy Pani przy ladzie mi ją poleciła.

Jak zatem wybierać ryby, aby nie doznać szoku przy płaceniu? W rozmowie z o2.pl jeden z pracowników sklepu muchowego wyjaśnił:

Sprzedawca w sklepie wyjaśnia, że ​​o tej porze roku często łowi się młode flądry, ale ponieważ ważą około 200 gramów, cena jest około dwukrotnie wyższa.

Dodał też, że ze względu na ograniczenia tarła i połowów, jedyną świeżą rybą dostępną o tej porze roku jest flądra.

Pozostała część oferowanych przez nas ryb to ryby słodkowodne mrożone lub hodowlane, na które uzyskana zostanie autoryzacja bezpośrednio przez obsługę sklepu.

Więcej niż tylko ryby i tradycyjna polska żywność Zestaw obiadowy na bazie frytek i kotleta schabowego.Średnia cena majówki nad morzem w Polsce to 38 złObecnie cena zupy wydaje się stopniowo rosnąć w porównaniu do poprzednich lat, co przyciąga uwagę.

Ile kosztuje zupa? Ile kosztuje gofr?

Tradycyjne polskie zupy, takie jak barszcz z knedlami, kosztują około 18 zł, a porcja zupy rybnej może kosztować nawet 25 zł. Nieco szokujące mogą być także ceny klasycznych deserów, takich jak gofry.

Przeczytaj także: Bosakka pokazał cenę toalety.To wyeliminuje Twoją chęć spędzenia wakacji w Polsce

W popularnym punkcie na mapie Jelitkowa tę klasyczną „wymyślną” wersję można kupić już za 25 zł. Mowa oczywiście o wersjach z dodatkiem słodkich sosów, owoców, bitej śmietany itp.

Warto uważnie czytać pozycje menu. Dodanie popularnej Nutelli lub dużej ilości bitej śmietany kosztuje od 9 do 11 zł. Tyle można dostać zwykłych gofrów z cukrem pudrem.

Weekendy na plaży.Statkiem do Helu i Gdańska

Na turystów planujących spędzenie długiego weekendu majowego nad polskim morzem czekają także dodatkowe atrakcje w postaci rejsów z Sopotu do Gdańska czy Helu.

Pierwsza opcja trwa 2 godziny i kosztuje 85 zł za osobę dorosłą, 70 zł za bilet dla dziecka oraz 135 i 115 zł za bilet w obie strony. Podróż w obie strony z Sopotu na Hel w ciągu 1,5 godziny kosztuje 155 zł dla dorosłych i 135 zł dla dzieci lub osób objętych zniżką.

Beata Bialik, dziennikarka o2.pl

Przeczytaj także: Nigdzie nie zapłacisz fortuny za obiad.Nad morzem można tanio zjeść

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *