Microsoft stawia na AI, tworząc „nowy cyfrowy gatunek”. Joaquin Phoenix przyklaśnie, bo już gdzieś to widzał


Mustafa Suleiman, współzałożyciel DeepMind i obecny dyrektor generalny Microsoft AI, powiedział w swoim przemówieniu na konferencji TED, że sztuczna inteligencja będzie „jak nowy gatunek cyfrowy”.

Jego wizja przyszłości, w której sztuczna inteligencja jest tak samo wszechobecna w naszym życiu jak smartfony, sugeruje, że technologie oparte na sztucznej inteligencji, takie jak Siri, zaczniemy postrzegać raczej jako wirtualne istoty/postacie niż narzędzia.

Więcej tekstu pojawi się pod filmem

Sulejman to przewiduje Ludzie będą traktować sztuczną inteligencję jako „cyfrowego towarzysza” lub „nowego partnera życiowego”. Jego zdaniem sztuczna inteligencja będzie miała niemal doskonałe IQ i wyjątkowe EQ, a jednocześnie będzie miła, skłonna do współpracy i empatyczna.

„Będą towarzyszami, powiernikami, kolegami, przyjaciółmi i partnerami, tak różnorodnymi i wyjątkowymi jak my wszyscy” – powiedział Sulejman.

AI potrafi mówić w dowolnym języku, Przetwarza wszystkie wzorce danych zmysłowych, widoków, dźwięków i przepływów informacji znacznie wykraczających poza to, co każdy z nas jest w stanie przyswoić. Ale zajmie to tysiące lat naszego życia..

Wizja Sulejmana nie dotyczy tylko przyszłości technologii, ale przede wszystkim. Nowy rozdział w relacji człowiek-maszyna. Czy jesteś gotowy na świat, w którym sztuczna inteligencja staje się naszym codziennym partnerem? Nie wiemy, ale jeśli znasz film Ona ​​z Joaquinem Phoenixem w roli głównej, prawdopodobnie już wiesz, czego się spodziewać.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *