Nowy gatunek ptaka na Podlasiu. “Piękna obserwacja!”


W Dolinie Biebrzy odkryto kolejny nowy gatunek ptaka.Ten złota czapla (Bubulkastki). Jeden z pierwszych obserwatorów, Tomasz Kwakowski, zauważył pod koniec kwietnia ptaka spokojnie żerującego na brzegu Jeziora Półksiężycowego. “Świetne umiejętności obserwacyjne!'' – Do bycia ornitologiem przyznał się na swoim profilu na Facebooku “Ornitolog Północnego Podlasia''.

Czapla złotawa – nowy gatunek Biebrzy

Tego samego dnia ornitolodzy poinformowali, że czapla złota dostrzeżona przez Jeremiasza Trzaskę wczesnym popołudniem migrowała w górę Biebrzy i zniknęła, ale uważni obserwatorzy i tak rozpoznają tego charakterystycznego ptaka. Prawdopodobieństwo jest duże.

Biebrzański Park Narodowy ogłasza to jako pierwszy Występowanie czapli złotej na północnym Podlasiu. Jednocześnie pracownicy parku zachęcają turystów do obserwacji ptaków i zwracania szczególnej uwagi na nowych gości. „Zachęcamy obserwatorów i turystów odwiedzających Biebrzański Park Narodowy do wypatrywania czapli białej i robienia zdjęć temu rzadkiemu ptakowi” – ​​podaje BPN. Jednak musisz zachować ostrożność. Czaplę złotą można pomylić z czaplą złotą. Wielka czapla.

Czapla złotawa (Bubulcus ibis) to 307. gatunek ptaka odnotowany w Dolinie Biebzy.

Czapla złotawa (Bubulcus ibis) to 307. gatunek ptaka odnotowany w Dolinie Biebzy.Andrei Gudkov/Biografia Photo/East Newswiadomości ze wschodu

Czaple złote są całkowicie białe, z wyjątkiem okresu lęgowego. Długość ciała wynosi od 45 do 52 cm. Są to stosunkowo małe czaple o krępej budowie i dość krótkich dziobach i nogach. W szacie godowej, czubku głowy, klatce piersiowej, Grzbiet ptaka jest pomarańczowy, a dziób i nogi czerwonawe. Ptak ten występuje na terenach podmokłych, łąkach i łąkach. Czapla złota jest gatunkiem chronionym.

Fauna Biebrzańskiego Parku Narodowego

Czapla złota (Bubulcus ibis) jest 307 gatunków ptaków Odkryto go w Dolinie Biebrzy. Biebrzański Park Narodowy zajmuje największy obszar ze wszystkich parków narodowych w Polsce, o powierzchni ponad 59 tys. Powierzchnia parku wynosząca 14 hektarów (bez wód przybrzeżnych Morza Bałtyckiego) wynosi niecałe 10 tys. aha.

BPN powstał w 1993 roku jako największy z 23 parków narodowych w Polsce i jeden z największych w Europie. Celem jest ochrona niektórych siedlisk podmokłych i torfowiskowych, które niestety zanikają w Europie. Ochrona rzadkich i zagrożonych społeczności Gatunki flory i fauny oraz walory krajobrazowe, ważne biotopy W celu ochrony ptaków i zwierząt.

„No Mow May” oznacza brak koszenia w maju.natura tego potrzebuje© 2024 Associated Press

INTERIA.PL

Masz jakieś sugestie, uwagi lub znalazłeś błąd na stronie?Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *