Nowy gatunek ptaka w Biebrzańskim Parku Narodowym. Niezwykłe odkrycie


Czapla złota zniknęła tego samego dnia, ale może nadal przebywać w parku. Szanse na ponowne zobaczenie go są duże i stanowią niepowtarzalną szansę zarówno dla ornitologów, jak i turystów odwiedzających Biebrzański Park Narodowy.

W parku zachęca się do obserwowania ptaków, a szczególną uwagę zwraca się na nowych gości. „Zachęcamy obserwatorów i turystów odwiedzających Biebrzański Park Narodowy do wypatrywania czapli białej i robienia zdjęć temu rzadkiemu ptakowi” – ​​podaje BPN.

Czapla złotawa jest gatunkiem chronionym i słynie z białego ciała, z wyjątkiem okresu lęgowego. Czaple siwe są stosunkowo małe i krępe, mają dość krótkie dzioby i nogi. Podczas godów czubek głowy, klatka piersiowa i plecy są pomarańczowe, a dziób i nogi czerwonawe. Ptak ten występuje na terenach podmokłych, łąkach i łąkach.

Czapla złotawa jest 307. gatunkiem ptaka obserwowanym w Dolinie Biebzy. Biebzański Park Narodowy, największy ze wszystkich parków narodowych w Polsce, został utworzony w 1993 roku. Jego celem jest ochrona specyficznych i niestety zanikających w Europie siedlisk podmokłych i torfowiskowych, ochrona rzadkich i zagrożonych zbiorowisk roślinnych i gatunków zwierząt oraz walorów krajobrazowych. Ważny biotop dla ochrony ptaków.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *