Godzilla wasp – nowy gatunek osy, owady jak z horroru


Straszny owad, który wygląda jak coś z horroru. Entomolodzy odkryli w Japonii nowy gatunek osy. Microgaster Godzilla (Godzilla Wasp) to osa, która mogłaby zagrać w horrorze Lovecrafta lub Stephena Kinga. Uważaj, te pasożytnicze osy mają naprawdę przerażające nawyki.

Japońscy entomolodzy odkryli nowy gatunek osy. Microgaster Godzilla (Pszczoła Godzilla) To dosłownie przerażające owady. Po raz pierwszy odkryto, że te osy wynurzają się z wody. Szybko stało się jasne, że są bardzo dobrymi nurkami. Nowo odkryty szerszeń wkrótce ujawnił entomologom swoją kolejną przerażającą możliwość i tajemnicę.

Godzilla Hornet – Nowy gatunek osy, owad rodem z horroru

Microgaster Godzilla (Pszczoła Godzilla) To japońska osa żywiąca się pod wodą. Żywią się owadami wodnymi ukrytymi w podwodnych roślinach. Podczas gdy inne szerszenie czekają, aż ich ofiary wypłyną na powierzchnię, ten nowy szerszeń atakuje pod wodą. Może pozostać pod wodą przez kilka sekund. To pierwszy przypadek w historii, kiedy szerszeń został uchwycony kamerą nurkującą i wynurzającą się z wody. Ale to nie koniec…

Spośród 60 000 stwierdzonych przypadków pasożytniczych błonkoskrzydłych tylko 150 atakuje owady żyjące w wodzie. Również w podrodzinie mikrootrzewna (Sitidae, Braconidae) M. Godzilla Gazeta Wyborcza wyjaśnia, że ​​to dopiero trzeci taki gatunek i jedyny, który potrafi nurkować.

W Polsce spotkać można także piłeczki, które potrafią nurkować.rozmawiać o Uzbrojone AgriotypyPoszukaj domu latającej muchołówki, która pojawia się wiosną i żyje w czystych strumieniach i rzekach.

Straszna osa.Z gąsienic robią „żywe inkubatory”.

Gąsienice nie są odpowiednie dla tego typu pasożytniczych os mikrogaster godzilla Tylko jedzenie. Są to pasożyty, z których korzystają również gąsienice. żywy inkubator. Uciekają ze swoimi ofiarami na ziemię, paraliżują je i składają jaja w ich ciałach. Nieświadome gąsienice natychmiast wracają do wody, myśląc, że uszły z życiem. Ci, którzy widzieli film „Obcy”, już się domyślają, jaki tragiczny los czeka tę gąsienicę.

Co ważne, larwy ćmy wodnej potrafią budować „domy” z liści. Zakamuflowany i odporny na ataki drapieżników. Jednak osa mikrogaster Godzilla jest w stanie wyodrębnić larwy z takich „bunkrów dla owadów”.W razie potrzeby osy godzilla pszczółka Używa ostrego ogona, aby przebić się przez osłonę i dotrzeć do gąsienicy. Ten gatunek osy ma również ostre pazury do chwytania ofiary.

Entomolog nazywa nową oś Microgaster Godzilla (Pszczoła Godzilla) Usprawiedliwiali to „względami biologicznymi, behawioralnymi i kulturowymi”. Jak wyjaśnia Live Science, José Fernández Triana z Kanadyjskiej Narodowej Kolekcji Owadów powiązał szerszenia z filmem „Godzilla”, w którym wynurza się z morza. Wrogiem jaszczurki w filmie była wielka ćma Mothra. Tak się składa, że ​​osa mikrogaster Godzilla poluje przede wszystkim na larwy ćmy.

Pierwszy opis taksonomiczny nowego gatunku opiera się zwykle na badaniach zmarłych osobników. W przypadku Microgaster Godzilla możliwa była obserwacja żywych owadów już w fazie larwalnej. Obserwowali, jak dorosłe osobniki składają jaja u żywicieli i rozwijają się larwy. Obserwacji tych dokonano po umieszczeniu w akwarium samic osy i larw gąsienic. Portal Stan Wiedzy opisuje nowe odkrycia os.

Podgatunki: Zidentyfikowano cztery warianty C. Cerastes:

  • Ceraste Ceraste Ceraste
  • Cerastes Cerastes Karl Hartli
  • Cerastes Cerastes Mutira
  • Cerastes Cerastes Hufieni

sos: Radio ZET, Live Science, Hymenoptera Research Journal, Planeta.pl, New Scientist, Canadian National Insect Collection

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco. Polub naszą stronę Facebook

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *