Jaki gatunek gra Def Leppard? Na pewno nie heavy metal, jak twierdzi Joe Elliott


zespół zdecydowanie leppard Istnieje w świecie muzycznym od około 50 lat. Zespół powstał w 1976 roku, ale pierwsze lata spędził na eksplorowaniu swojej tożsamości i brzmienia, dopiero potem ukształtował się jego skład.Grupa zadebiutowała w 1980 roku płytą W Przez noc, A rok później wydała album Wysoko i sucho. Przełom nastąpił wraz z premierą albumu w 1983 roku. maniak podpaleń, Był to ogromny sukces komercyjny na całym świecie i zmienił brzmienie Def Leppard ze ściśle heavy metalowego na coś nieco łagodniejszego i bardziej przyjaznego dla radia. Kolejny rok przyniósł dalsze sukcesy, mimo tragicznego wypadku samochodowego perkusisty. Ricka Allena stracił rękę.

Dziś zespół osiągnął status legendy i uważany jest za jeden z najważniejszych zespołów w świecie rocka i metalu lat 80-tych. Zespół nadal koncertował i powstało nowe wydanie kultowego zespołu. Niedawno wydany. Piromani, W ciągu ostatnich dwóch lat wydał także dwie płyty. Aureola diamentowej gwiazdy I drastyczna symfonia, Projekt ten obejmował symfoniczne wersje największych hitów grupy.

Def Leppard – 5 ciekawostek na temat albumu „Hysteria” |.

W co gra Def Leppard?

Co dokładnie gra Def Leppard? Muzyka zespołu często określana jest jako hard rock, glam metal, hair metal, heavy metal, a nawet power pop, a czasem grupa nazywana jest brytyjskim heavy metalem nowej fali metalu. Co o tym myśli wokalista zespołu?

Joe Elliotta w wywiadzie podcastowym „Lochnerowie” Powiedział, że nie czuje się komfortowo nazywając Def Leppard „heavy metalem”. Dzieje się tak głównie dlatego, że ta „łatka” ma złą reputację w społeczności i poza nią. Elliott uważa, że ​​na przestrzeni lat nadużywano określenia różnych zespołów jako heavy metal. Piosenkarka podkreśla, że ​​kiedyś z takim napisem wrzucano ludzi do jednego worka. Thin Lizzy, UFO, Queen czy głowica silnika. Sam Elliott stwierdził, że Def Leppard najlepiej opisuje dla niego termin „heavy rock”, dodał jednak, że nigdy nie kategoryzował tego artysty i nie jest jego fanem.

Jeśli jesteśmy heavy metalem, to samo jest z The Rolling Stones. Bo to także dwaj gitarzyści, basista, perkusista i wokalista. To głupie, głupie słowo. Kiedy zaczynam organizować, naprawdę jest mi niedobrze” – mówi Elliott.

Oto kilka ciekawostek na temat albumu “Pyromania”.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *