Sezon na ryby. Te gatunki są najczęściej łowione latem, mają wyborny smak [GALERIA]


najpopularniejsza ryba w Polsce

W polskich rzekach i jeziorach można złowić wiele różnych gatunków ryb, ale najpopularniejsze to:

  • szczupak. Szczupak to jedna z najpopularniejszych ryb wśród polskich wędkarzy. Występuje w wielu rzekach, jeziorach i stawach.
  • suma. Sumy to duże gatunki drapieżne występujące w wielu polskich wodach. Ceniony jest przez wędkarzy nie tylko za siłę i potencjalne rozmiary, ale także za smak mięsa.
  • pstrąg. Pstrąg jest gatunkiem popularnym, szczególnie w górskich potokach i rzekach południowej Polski. Jest bardzo ceniony zarówno przez wędkarzy, jak i miłośników ryb.
  • węgorz. Węgorze to ryba występująca w rzekach i jeziorach Polski, jednak ich liczebność w ostatnich latach spadła. Jednak niektórzy wędkarze nadal je łowią.
  • Xander. Jest to także popularny gatunek drapieżny w polskich wodach. Zyskuje popularność ze względu na pyszny smak.
  • dorada. Leszcz to ryba szkolna, którą można spotkać w różnych polskich zbiornikach wodnych. Ulubiony wśród wędkarzy i miłośników much.

Czy ryby rzeczne mają dużo ości?

Niektóre ryby rzeczne i jeziorne mają większą liczbę kości w porównaniu do innych gatunków ryb (morskich). Kości można znaleźć zarówno na grzbiecie, jak i na płetwach. Na przykład szczupaki, sumy i sandacze często mają (dużo) paskudnych kości. Kości te mogą być dość duże, co sprawia, że ​​ryby te są nieco trudne do filetowania i jedzenia. Mimo to miłośników tych smaków nie brakuje.

Zamiast ryb rybacy złowili egzotyczne żółwieSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *