Najrzadszy gatunek kury na świecie. Jest cała czarna i bardzo droga


Pochodzi z Indonezji, Kurczak Semani Trzymane są jako zwierzęta ozdobne. Jej unikalne cechy to całkowicie czarny kolorto nie wszystko w dółale również skóra, szkielet,Ponadto Narządy wewnętrzne. Ten niezwykły kolor jest wynikiem mutacji genetycznej, która powoduje przebarwienia w tkankach ptaka. fibromelanoza.

czarna mamba wśród kurczaków

Ayam Semani była wykorzystywana w swojej ojczyźnie. cel rytuału I medycyna Jej krew była rozważana już w XII wieku. Wrak już wiele chorób. Obecnie leczy się go głównie w następujący sposób: zwierzęta ozdobnena Bali nadal organizowane są walki kogutów z udziałem przedstawicieli tej rasy.

Hodowla Ayam Cemani jest bardzo pracochłonna, a kurczaki rodowodowe mogą w Polsce kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

PAPA WOR / Shutterstock

Hodowla Ayam Cemani jest bardzo pracochłonna, a kurczaki rodowodowe mogą w Polsce kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

jego cena jest niesamowita

Hodowla Ayam Cemani nie jest ani łatwa, ani tania. Kurczaki te wymagają paszy najwyższej jakości, bogatej w dodatki odżywcze, a utrzymanie ich w czystości wymaga szczególnej pielęgnacji. choroba mogą prowadzić Utrata czarnego pigmentu. W Indonezji, jajko Ayam Semani sprzedawany jest w cenie ok. 16 dolarów. Nie musi to jednak oznaczać, że z tego miejsca wyklują się pisklęta. Cena dorosłych kurcząt hodowanych w dobrych gospodarstwach wynosi 6000 dolarówSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *