Zbiór ślimaków winniczków w Polsce. Rozpoczął się sezon. Ile można zarobić w skupie?


Rozpoczął się sezon zbierania ślimaków. Gatunek ten jest w Polsce częściowo chroniony. Okazy o określonej wielkości można pobierać w ściśle określonych terminach. Ile płacisz za 1 kg ślimaków?

Sezon na ślimaki rozpoczął się także w Polsce.

Ślimak czerwony jest w Polsce gatunkiem częściowo chronionym. Dopuszczalne jest uzyskanie w ściśle określonym terminie próbek o średnicy muszli większej niż 30 mm. Sezon rozpoczął się niedawno, ponieważ przepisy pozwalają na zbiór od 20 kwietnia do 31 maja. Jednak nie każdy może wybrać się na polowanie. Aby zbierać winorośl, musisz mieć pozwolenie od lokalnego Departamentu Ochrony Środowiska. Łapanie ślimaków bez pozwolenia jest przestępstwem.

Ze względu na spadek populacji tego gatunku w ostatnich latach, nie wszystkie regionalne dyrekcje ochrony środowiska wydają zgody. Przykładowo województwo warmińsko-mazurskie nie będzie mogło w tym roku zbierać winorośli. RDOŚ z Olsztyna zauważył, że w ostatnich latach tonaż odławianych ślimaków spadł o prawie jedną czwartą. Podobnie sytuacja wygląda w województwie podkarpackim. Lokalna Dyrekcja Generalna Ochrony Środowiska i Obszarów odnotowała nie tylko spadek liczebności populacji, ale także wzrost odsetka osobników o małych rozmiarach muszli. Przyczyną tej sytuacji mogą być warunki pogodowe niesprzyjające uprawie winorośli. Ślimaki muszą mieć co najmniej 3 lata, aby osiągnąć rozmiary potrzebne do zbioru. Na populację tych mięczaków wpływa również człowiek. W tym przypadku zmienisz naturalne środowisko ślimaka, takie jak łąki, nieużytki i pobocza dróg.

Rezépiary przeniósł się na pola.Zniszczenie rzepaku może skutkować wysokimi karami

Ile można zarobić zbierając ślimaki?

Na obszarach, gdzie zbiórka jest dozwolona, ​​można uzyskać znaczny dochód. Większość centrów handlowych sprzedaje go po 4 zł za kilogram. Ofert w Internecie nie brakuje. Wiele centrów handlowych w swoich reklamach wskazuje, że przyjmie każdą ilość.

Grzybów tych nie można zbierać. Kary mogą sięgać 5000 zł.Złoty

ślimak na warzywachSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *