Pokazali polskiego ślimaka, który jest bardzo groźny. Nawet dla wilków


W mediach społecznościowych Parku Narodowego Carconoche pojawiło się zdjęcie ślimaka lusitano (Arion lusitanicus).Według parku gatunek inwazyjny pojawił się w Polsce w latach 80. XX wieku i nadal się pojawia udało się skolonizować cały kraj.

„Być może trudno w to uwierzyć, ale Ślimaki mogą stanowić zagrożenie dla wilków.„-Przeczytaliśmy wpis.

Pozostała część artykułu znajduje się pod filmem

Nicienie wymieniane przez ekspertów KPN to: Może powodować problemy z oddychaniem poprzez uszkodzenie worków powietrznych w płucach Blokuje naczynia krwionośne, utrudniając krążenie i powodując niewydolność serca.

Jak wynika ze strony internetowej Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Pochodzenie śliny Lusitano nie jest do końca jasneJednak jego pochodzenie to prawdopodobnie Europa Zachodnia.

Gatunek ten rozprzestrzenia się wraz z sadzonkami, glebą, odpadami i uprawami. Najczęściej przenoszone są jaja i małe osobniki.ślina Może powodować poważne szkody w uprawach rolnych i ogrodniczych. Bardzo odporna na trudne warunki środowiskowe.

Ślina rozmnaża się bardzo szybko. Oprócz negatywnego wpływu na rośliny uprawne i uprawy, przenoszą patogeny i pasożyty rośliny, zwierzęta i ludzie.

Ślimak ten może osiągnąć długość 15 centymetrów Podczas czołgania się. Jego ciało pokryte jest widocznymi zmarszczkami. Kolory wahają się od ceglastej czerwieni do ciemnobrązowego i łatwo je pomylić z innymi rodzajami śliniaków.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *