Poznańskie zoo ma nową mieszkankę. Oto Mimi – jej gatunek jest bliski zagrożenia wyginięciem


Mimi – oto nowy Mieszkańcy poznańskiego zoo

Mimi jest obcego pochodzenia, urodziła się w Amsterdamie, a do Polski przyjechała z La Boissiere du d'Or w regionie Pays de la Loire we Francji. Mimi należy do gatunku ocelota nadrzewnego (zwanego także margajem), który żyje w większości krajów Ameryki Południowej i Łacińskiej. Margaje są bardzo podobne do gigantycznych ocelotów, ich głowy są nieco mniejsze, ale ich ogony są dłuższe. Waga wynosi 2,6-4 kg, długość ciała 48-79 cm, a długość ogona 33-51 cm. Samice różnią się od większości kotów tym, że mają tylko dwa sutki.

Co czyni to rzadkie zwierzę tak wyjątkowym? Nadrzewne oceloty, jak sama nazwa wskazuje, poruszają się bardzo sprawnie pod drzewami. Polują na ptaki i małpy, ale lubią też żaby, węże, jaszczurki, a nawet owady. Są zwierzętami prowadzącymi nocny tryb życia, a badania pokazują, że najlepiej czują się w głębokich lasach, z dala od ludzi. Wyróżniają się także niezwykłymi umiejętnościami – potrafią zejść z drzewa ze spuszczoną głową, ale nasze koty nie są do tego zdolne. Drugą równie ciekawą umiejętnością jest fakt, że potrafi poruszyć stawem skokowym o 180 stopni.


Masz ciekawy temat lub świetną wiadomość? Skontaktuj się z nami poniżej. [email protected]. Z niecierpliwością czekamy na zdjęcia, filmy i gorące wiadomości z Twojej okolicy!

Stary ogród zoologiczny w Poznaniu.Świetne miejsce na rodzinny spacer po centrum miastaSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *