Archeolodzy odkryli nowy gatunek ludzi. “Człowiek Smok”


Przełomowe odkrycie archeologiczne w Chinach. Odkryto nieznaną wcześniej ludzką czaszkęach “wysoki mężczyzna”. Dokonano także cyfrowej rekonstrukcji twarzy nieznanego przodka współczesnego człowieka. Czy Dragonman to nowy ewolucyjny ród homininów?

historia ludzi A ewolucja odkrywa swoje tajemnice. w Chinach, W latach 80. i 90. XX wieku archeolodzy dokonali sensacyjnych odkryć w prowincji Hubei. znaleziony Ludzka czaszka sprzed milionów lat. Co ważne, są to kości nieznanego wcześniej gatunku ludzi. Podobną czaszkę odkryto w Unzen City w 2022 roku. Naukowcy nie rozwikłali jeszcze tajemnic historii. Czy to jest wymarłe gatunki starożytnych ludzima już pseudonim smok, człowiek?

Wielu ekspertów uważa, że ​​nie są to reprezentatywne szczątki gatunku. stojący mężczyzna Przyzwyczaić się do tego mądra osoba. Mówimy o ludziach zwanych „Homo longhi”. Nazwa pochodzi od Longjiang (Longjiang) w chińskiej prowincji Heilongjiang.

Polecane przez redakcję

Dragonman – Homo longi, nieznana rasa ludzka

Jak przypomina Focus.pl, świat dowiedział się o Homo longi dzięki jego odkryciu w Harbinie (Chińskie Równiny) w 1933 roku. Jak przypominają źródła, są to m.in.: W „Innowacji” pracownicy pracujący na moście odkrywają tajemniczą czaszkę i odmawiają przekazania jej japońskim siłom okupacyjnym. Przez dziesięciolecia ukrywał ją w studni. Sekret ujawnił w 2018 roku przed śmiercią.


Dragonman z Chin

Dragonman z Chin
Zdjęcie: Chuang Zhao/Ferrari Press/East News

Paleontolodzy rozpoczęli badanie czaszki. Poszedłem do Muzeum Nauk o Ziemi na Uniwersytecie Geograficznym w Hebei. W 2021 roku opublikowano wyniki badań. Czaszka ma co najmniej 140 000 lat, a nieznany wcześniej gatunek ludzki został nazwany Homo longi/Smoczy Człowiek. Naukowcy twierdzą, że była to czaszka mężczyzny, który prawdopodobnie należał do małej społeczności i w chwili śmierci miał około 50 lat.


H. Długi Anatomicznie przypomina inne okazy środkowego plejstocenu znalezione w Chinach. Czaszka jest niska i długa. Na uwagę zasługują także duże łuki brwiowe, szerokie oczodoły i wystające usta. To najdłuższa czaszka spośród wszystkich gatunków ludzkich. Podobnie jak współcześni ludzie, „ludzie-smoki” również mieli płaskie twarze. Różnił się jednak dużym nosem. Według National Geographic objętość jego mózgu wynosiła 1420 centymetrów sześciennych i była porównywalna z objętością mózgu współczesnego człowieka i neandertalczyka.

Według paleontologów, chiński lud-smok Bliżej nas niż neandertalczycy.


smok z Harbinu

smok z Harbinu
Zdjęcie: Qian Ji i in./Muzeum Nauk o Ziemi/Ferrari Press/East News

Cyfrowa rekonstrukcja twarzy Homo longhii. Kim był Człowiek-Smok?

Jak wyglądali nasi przodkowie? National Geographic poinformował, że twarze „Ludzi Smoków” zostały zrekonstruowane cyfrowo w 2023 roku przez Brazylijczyka Cicero Moraesa. Jest uznanym ekspertem, który przygotował m.in.: Model twarzy ludzi zwanych „hobbitami” lub egipskimi faraonami.

Pracując nad rekonstrukcją twarzy Dragon Mana, uzupełnił brakujące części czaszki H. Długi na podstawie modelu czaszki stojący mężczyzna. Używał także tomografii komputerowej współczesnych ludzi i szympansów. Tak narodził się cyfrowy Popiersie Dragonmana.

Na podstawie ostatecznej wersji obwód głowy obliczono w następujący sposób: długi mężczyzna Miał 65,1 centymetra długości i był największym znanym homininem. Według National Geographic stawia to je na równi z gorylami i lwami.

Według naukowców, Niezwykła anatomia Homolonghii Prawdopodobnie powstało w wyniku przystosowania się do życia w ujemnych temperaturach, które rozprzestrzeniły się na chińskich równinach 150 000 lat temu. Co ciekawe, obok ludzi-smoków żyły mamuty włochate, jelenie olbrzymie, przodkowie współczesnych niedźwiedzi brunatnych i nie tylko.


ewolucja ludzkości

ewolucja ludzkości
Zdjęcie: Shutterstock/Puwadol Jaturawutthichai

Nie możemy wykluczyć możliwości, że Człowiek-Smok był jednym z Denisovanów, tajemniczych wymarłych „braci” Homo sapiens, którzy niegdyś żyli w Eurazji. Naukowcy z nowego badania zasugerowali ciekawe powiązanie między nim a trzema czaszkami zwanymi „Unzen-jin” odkrytymi w Unyang – pisze tech.wp.pl.

sos: Radio ZET, Planeta.pl, Focus.pl, National Geographic, ortog online, tech.wp.pl, nauka bezpośrednia

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco. Polub naszą stronę Facebook

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *