Leśnicy ostrzegają przed wyjątkowym ślimakiem. Groźny dla psów czy wilków


Karkonoski Park Narodowy ostrzegł, że w Polsce pojawia się niebezpieczny gatunek ślimaka. Roztocza Lusitano pasożytują głównie na roślinach, ale są niebezpieczne dla zwierząt. Mogą przenosić niebezpieczne nicienie nie tylko na psy i koty, ale także na lisy i wilki.

potencjał zagrożenie Do zwierzak domowy on został ślina Lusitano. według KPNto niepozorne stworzenie może zostać zainfekowane niebezpieczny pasożyt. ślimaki Przybył prawdopodobnie z Europy Zachodniej, ale przedostał się do Polski jako gatunek inwazyjny. Obecnie kolonizujemy ten kraj.

Zobacz także: Migracja wojenna ptaków. Orlyk musiał zmienić trasę

Jak stwierdził w mediach społecznościowych, Karkonoski Park Narodowy, Ten ślimak przenosi niebezpieczne rzeczy Nicienie. Po dostaniu się do krwiobiegu zwierzęcia infekują serce i tętnice płucne, gdzie uszkadzają naczynia krwionośne i pęcherzyki płucne. Najbardziej niebezpieczna jest rzecz pies i kot – Zarówno dzikie, jak i domowe. Oni są, lis i wilk.

Ślimaki są niebezpieczne dla zwierząt domowych. trudno go rozpoznać

W Polsce występuje wiele rodzajów ślimaków, jednak dla niewprawnego oka są one do siebie łudząco podobne. Arion Luzytanikus Może przypominać znanego wszystkim Polakom ślimaka pospolitego. Co gorsza, szkodnika tego niezwykle trudno się pozbyć. Mieszka w ogrodach, na łąkach, w parkach i na ulicach pole uprawnemoże być koszmarem dla rolników.

Obejrzyj: Na dnie oceanu dzieją się dziwne zjawiska. woda zrobiła się czerwona

Ten przewodnik po ślimakach może być pomocny Poznański Instytut Ochrony Roślin. Dowiedzieliśmy się między innymi o kształtach, powierzchniach i kolorach tego gatunku. Stworzenie to charakteryzuje się m.in. „bardzo łukowatym, o ostrych krawędziach”. Zmarszczka”.

Śliniaki Lusitano to koszmar każdego rolnika

Karkonoski Park Narodowy ostrzega również, że komarołak Lusita może stanowić problem, zwłaszcza na obszarach rolniczych. Jest to nie tylko niebezpieczne i szkodliwe; bardzo trudne do wyeliminowania. Rozwiązaniem byłoby posadzić rośliny odstraszająceMajeranek, bylica, musztarda, rumianek, szałwia, czosnek, cebula, tymianek itp.

Czytaj więcej

Chcesz otrzymywać najświeższe informacje?

Przygotowujemy aplikację na Twój telefon. Proszę sprawdź to!

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *