Sensacja przyrodnicza. W Tworogu znaleziono gniewosza plamistego


Bardzo rzadkiego węża, gładkiego węża, odkryto wczoraj na terenach zalewowych rzeki Mawokujiwa w Turogu. –To naturalne uczucie. Czesław Tirol, leśniczy i z zamiłowania przyrodnik, twierdzi, że w ostatnich dziesięcioleciach nie słyszał o spotkaniu z tym gatunkiem węża na terenie Tarnowskich Gór.

Jest to niejadowity gniewosz, który jest nieszkodliwy dla ludzi ze względu na szary i cętkowany kolor. często mylone z jadowitymi wężami Zygzak cię zabije. Ponadto odpowiednich siedlisk dla tego gatunku jest coraz mniej. W rezultacie gładki wąż Czerwona Księga Zwierząt Polskich Kategoria zagrożenia VU – gatunki wysokiego ryzyka; Jest na skraju wyginięcia.

Wczoraj Czesław Tirol poprowadził lekcję plenerową dla uczniów Liceum Leśnego w Brynku. byli na odludziu Rzeka Mawokujiwa jest prawym dopływem rzeki Stowej.

– Byłem tam w 1994 r., kiedy sprowadzono tu bobry. Zbudowano tam tamy, które spowodowały powodzie i stworzyły sprzyjające środowisko dla wielu zwierząt, w tym gniewoszy – powiedział Czesław Tirol.

gigantyczny wąż cętkowany

Jest to mały wąż o długości ciała dorosłego człowieka od 60 do 90 cm. Kolor: rdzawy brąz lub brąz, samica szara. Głowa ma czarne serce lub plamkę w kształcie podkowy. Grzbiet pokryty jest dwoma lub czterema rzędami plam, które u niektórych osobników są ze sobą połączone. Podobny do zygzaka żmii zygzak. Od żmij jamistych odróżniają się okrągłymi źrenicami, delikatnie zaokrąglonym pyskiem i słabo odgraniczoną od reszty ciała głową. Żmije są również objęte ochroną.

Przeczytaj także:

Domowy zbiór truskawek do rejestracji. Od czwartku zaprasza Manfred Skrzypczyk

Zbiornik Nakwo Cheklo. Na wyspie jest coraz mniej drzew. Wpadają pod…

[ZT]30914[/ZT]

[ALERT]1716453845630[/ALERT]Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *