Inwazyjny gatunek rośliny przed jednym z olsztyńskich…


Obce rośliny przed apartamentowcem w Olsztynie.  Co na ten temat mówi Urząd Miasta?

Jaki los spotka obce rośliny, które wyrosły w Ur? Grunwarka w Olsztynie? Ratusz zdecydował
Zdjęcia czytelników Olsztyn.com.pl

Niedawno zaniepokojony czytelnik skontaktował się z redakcją portalu Olsztyn.com.pl i poinformował, że znajduje się on przecznicę przed ul. Panie Grunwaldzkiej, są inwazyjne gatunki roślin, które trzeba usunąć. Inaczej mówiąc, jest to rdest japoński. O zdanie w tej sprawie poprosiliśmy przedstawicieli Urzędu Miasta.

Ten artykuł powstał dzięki Twojemu wkładowi.

Rdest japoński to wieloletnie zioło, które może dorastać do 3 metrów wysokości. Roślina ta ma tendencję do bardzo szybkiego wzrostu.


Chwast ten jest w Polsce gatunkiem inwazyjnym, gdyż zagraża rodzimym środowisku. Rdest japoński zdecydowanie należy wykorzenić, ponieważ jego uprawa ma negatywny wpływ na środowisko i gospodarkę. Rośliny zmieniają właściwości gleby i ograniczają dostęp światła do pobliskich roślin.


Na tym nie koniec niepożądanych skutków rdestu japońskiego. Obejmuje to między innymi niszczenie upraw na polach, niszczenie nawierzchni dróg i chodników oraz niszczenie falochronów.


Okazuje się, że pod blokiem w Olsztynie roślina wieloletnia na dobre wyrosła i osiągnęła spore rozmiary. Po otrzymaniu sygnału od czytelników naszego portalu skontaktowaliśmy się z przedstawicielami Urzędu Miasta z zapytaniem, czy i kiedy zostaną podjęte odpowiednie działania w tej sprawie.


Chcielibyśmy poinformować wszystkich mieszkających w Ur. Grunwaldzka odetchnęła z ulgą. Z informacji otrzymanych od rzecznika Urzędu Miasta Patryka Plikowskiego wynika, że ​​elektrownia zostanie natychmiast usunięta. Po konsultacjach z Olsztyńską Agencją Zielonych Dróg i Transportu (ZDZiT) termin działań ustalono na piątek (24 maja).


Warto pamiętać, że walka z bylinami musi obejmować także usunięcie części podziemnej, która sięga do głębokości 3 metrów.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *