Nowy gatunek kleszcza w Polsce? Jest większy i groźniejszy, a naukowcy proszą o złapanie go


reklama

reklama


element zastępczy

Uniwersytet Warszawski poinformował ks. Nowy niebezpieczny kleszcz, może już istnieć w naszym kraju. Do chwili obecnej potwierdzono jego istnienie w Niemczech, Słowacji, Czechach i Szwecji. Obecnie w naszym kraju nie została ona wykryta, jednak wymagana jest ostrożność.

Pies z mema umiera. Kabosu miał 18 lat >>

Nowy gatunek kleszcza jest bardzo duży i niebezpieczny

Co roku do Polski docierają niezliczone ilości Larwa i nimfa kleszcza hialonidowego (Kleszcze wędrowne) – Przybyły tu z ptakami wędrownymi przybywającymi z Azji i Afryki. Obszary te są domem dla pajęczaków. Jednak lokalny klimat był dla nich zbyt surowy i ludzie umierali. Ze względu na niedawne zmiany klimatyczne (cieplejsza i wcześniejsza wiosna) na pobliskich obszarach coraz częściej obserwuje się żywe dorosłe osobniki.

Kleszcz hialonowy jest kilka razy większy Są dłuższe od kleszczy występujących w Polsce, a także mają długie, pasiaste nogi. Poniżej zrzut ekranu strony Nationalkleszczobranie.pl >>. Niniejsza strona powstała w celu raportowania obecności tych pajęczaków w Polsce.

https://narodowekleszczobranie.pl/pl / Zrzut ekranu od dr Doroty Połynik-Sharek

kleszcze z Afryki zęby szczególnie niebezpiecznePonieważ przenosi wirusa gorączka krwotoczna (Gorączka krwotoczna krymsko-kongijska, CCHFV) – Śmiertelność z powodu tej choroby wynosi 10% do 60%nie ma na to skutecznego leku.

Ewa Swoboda ma własną lalkę Barbie! Czy wygląda jak oryginał? >>

Jeżeli znajdziecie dużego kleszcza prosimy o przesłanie jego zdjęcia na wyżej wymieniony portal Nationalkleszczobranie >>. Warto dodać, że kleszcze afrykańskie różnią się od kleszczy pospolitych i kleszczy łąkowych pod innym względem. Kleszcz Hyaron (zwany także kleszczem Hyaron), podczas gdy ten drugi biernie czeka na ofiarę Laska potwora, laska potwora) wyczuwa ciepło, ruszyć w stronę potencjalnej ofiary. Mówi się, że w ciągu minuty potrafi przebiec 10 metrów!

Zaleca się zachować ostrożność i zawsze po wycieczce na łono natury sprawdzić swoje ciało. Pamiętaj, że kleszcze można znaleźć wszędzie, nawet w mieście.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *