Ryba z zębami jak ludzkie wygląda jak z Photoshopa. Taki gatunek jednak istnieje naprawdę


W morzu żyje wiele rzadkich stworzeń. Bez wątpienia jednym z nich jest owczarek Sargus. Ryba z zębami podobnymi do ludzkich. Jakie cechy ma ten rzadki gatunek? Gdzie żyją i co jedzą? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.

hasło”ryba z zębami”, wiele osób myśli o gatunku. drapieżny, można łowić w wodach Polski. jest ich królem sum europejski – Największa (dochodząca do 3 metrów długości) i najbardziej żarłoczna ryba słodkowodna, jaką w naszym kraju można złowić na haczyk. Ten kolos ma mocne zęby w pysku, ale zęby pospolitszych stworzeń również robią wrażenie. szczupaklub nawet mniejsze okoń.

Ale to nie te wodne drapieżniki są najbardziej zaskakujące. Warto wspomnieć, że w głębinach oceanu kryją się gatunki przypominające stworzenia z horrorów. Należą do nich na przykład: wędkarzale nawet ten potwór nie wydaje się tak rzadki jak potwory żyjące w znacznie płytszych wodach Ryba z „ludzkimi” zębami.

Ryba, o której mowa, to Arcosargus probatocephalusTo jest Ochroniarz Ouchaku z ostrożny owczarek. Nazwa ta nawiązuje do gatunku ryby morskiej z rodziny Paradae, należącej do rzędu Perciformes.

Podobnie jak wiele innych ryb pasiastych, występuje również sargus sargus. hermafrodyta. Młode ryby tego gatunku mają gruczoły żeńskie i męskie, a dorosłe osobniki często zmieniają płeć.

Gdzie żyją ryby z ludzkimi zębami?

Owczarek Sargus żyje w ciepłych wodach przybrzeżnych zachodniego Oceanu Atlantyckiego. Większość osobników tego gatunku zamieszkuje wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych i Zatokę Meksykańską, ale to nie wszystko. Warto wspomnieć, że sargus owiec występuje także u wybrzeży Ameryki Południowej.

Podobnie jak inni przedstawiciele rzędu Anniformes, Sargus auchalus ma silnie spłaszczone bocznie ciało i długą płetwę grzbietową podzieloną na dwie części. Charakteryzuje się brązowo-szarym kolorem. Na bokach ciała wyraźnie widoczne są szerokie, ciemne paski ułożone pionowo.

Owczarek Sargus może osiągnąć długość 92 cm, wysokość 60 cm i wagę 9 kg. Jednak tak duże osobniki rzadko są łapane. Najczęściej wędkarze łowią ryby do 2000 gramów.

Nazwa „owca” (w Stanach Zjednoczonych owczarek Sargus jest znany jako ryba owcza) Arcosargus probatocephalus Rzeczywiście, dzięki kagańcowi Przypomina owczy pysk. Ale najbardziej zaskakujące jest to, co ryby kryją w pyskach.

Arcosargus probatocephalus lubię skorupiaki i mięczaki. Menu rybne składa się głównie z ostryg i innych małży. W jej menu nie brakuje także krabów. Ten rodzaj specjalizacji żywieniowej doprowadził w toku ewolucji do rozwoju ryb. Zęby podobne do ludzkich siekaczy i zębów trzonowych. Służą do kruszenia i fragmentowania skorup ofiar ryb.

Ta ryba to sargus, więc złapanie jej na haczyk nie jest łatwe Łatwo wcina się w linię. Wędkarze mogą mieć dużo szczęścia, jeśli złowią rybę z zębami podobnymi do ludzkich, ale ostrożność nie powinna przeważać nad szczęściem. Pozostaw to niezaznaczone, Arcosargus probatocephalus Roztargnionym wędkarzom mogą boleśnie użądlić.

Sargas oustsarek nie jest jedynym reprezentatywnym zwierzęciem morskim, u którego rozwinęły się zęby przypominające ludzkie. Takie zęby są również charakterystyczne dla kilku gatunków należących do rodziny rogatnic.

Te charakterystyczne ryby żyją w wodach Oceanu Indyjskiego, Pacyfiku i Morza Południowochińskiego. Są to gatunki drapieżne polujące na bezkręgowce (czasami dodając do swojego menu glony). Opiekując się młodymi, stają się agresywne i zaciekle bronią swojego terytorium. Zdarzały się także przypadki ataków na nurków. własną, wielką indywidualnością Z łatwością potrafią przegryźć garnitury swoimi „ludzkimi” zębami Pozostawia to bolesne blizny na skórze.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *