Nowy gatunek węża zadomowił się w Polsce. W tych miejscach jest ich najwięcej


Nowy gatunek węża zapuszcza korzenie w Polsce

zaskroniec rybołów Odkryto go w Polsce w 2009 roku w pobliżu granicy z Czechami. W tamtym czasie w naszym kraju nie było takich przedstawicieli. Dlatego też nie spodziewano się, że gatunek ten zadomowi się na naszym terenie. Okazuje się jednak, że populacja zaskrońców rybołowów wzrasta i teraz w Polsce możemy mówić o nowym gatunku zaskrońca. Wąż ten jest gatunkiem chronionym, podobnie jak zaskroniec zwyczajny, gniewosz plamisty, asclepius i żmija.

Polski zaskroniec rybołów

zaskroniec rybołów Nie jest trujący i nie stanowi śmiertelnego zagrożenia dla człowieka. Ten reprezentatywny gatunek został odkryty w pobliżu granicy z Czechami ponad 15 lat temu i zwiększył swoją populację w kraju. rok 2012 zaskroniec rybołów Zwracał na siebie uwagę także w Popowieżowie.

Jest krewnym od dawna żyjącego w Polsce zaskrońca zwyczajnego, jednak ze względu na swój kolor na pierwszy rzut oka można go pomylić z żmiją jamistą. Zaskrońce, w przeciwieństwie do zaskrońców zwyczajnych, wolą polować na ryby i większość życia spędzają pod wodą. Zaskrońce zwyczajne są również dobrymi pływakami, ale wolą pozostać na lądzie.

O tym, że zaskrońce są kompetentne w swoim fachu dowiedzieliśmy się już jakiś czas temu. Nagranie ukazało się w mediach społecznościowych Nadleśnictwa Baligroad. Przedstawia zaskrońca łapiącego rybę większą od siebie. Obejrzyj ten niesamowity film:


Zobacz także: Te rośliny są toksyczne dla kotów. Czy masz to w swoim domu? to jest niebezpieczne

We Lwowie starają się nie zauważać wojny. To trudna sztuka

W lesie rozpoczyna się specjalna akcja. Leśnicy współpracują z policjąSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *