Orłosęp zawitał do Poznania. To wyjątkowo niebezpieczny gatunek. Dlaczego?


Sęp brodaty: niezwykle rzadki okaz w Polsce

Widziane także w Polsce Brodaty orzeł. W Internecie krąży niezwykłe nagranie. Przedstawiono ptaka odpoczywającego na parapecie kuchennym za oknem. We wtorek (28 maja) na osiedlu Vikrowe Wzgórze w Poznaniu odbyło się niezwykłe spotkanie. 18.00 Jest to wydarzenie wyjątkowe, ponieważ zwierzę to nie należy do fauny Polski i jest uważane za wyjątkowo niebezpieczne.

Eksperci uważają, że ptak ten najprawdopodobniej przybył do naszego kraju z Francji. Świadczy o tym specjalny pierścień noszony przez sępa. Czy powinniśmy bać się sępów? Dlaczego przyrodnicy nazywają je „niezwykle niebezpiecznymi” ptakami?

„Potężny i dziki ptak”. Dlaczego sępy są tak niebezpieczne?

sęp Są to ptaki, które w Polsce nie występują naturalnie. Żyją w górzystych regionach Azji i Afryki. To jest ich naturalne środowisko. „W Europie rzadko można go spotkać na Bałkanach, we Włoszech, w Pirenejach i we Francji” – mówi ornitolog profesor Augustus. Piotr Trijanovski z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu udzielił wywiadu Radiu ZET.

Zdaniem przedstawicieli lasów państwowych gatunek ten uznawany jest za szczególnie niebezpieczny. Dlaczego? ”sęp To potężne i groźne ptaki (…) Ich dieta składa się głównie z padliny, zwłaszcza kości, które zrzucane są z wysokości do 80 metrów na płaskie skały poniżej. „To łamie kości ofiary i umożliwia ptakowi dostęp do szpiku kostnego” – wyjaśnia ekspert.

sęp Długość ciała zwykle sięga ponad 1 metra, a rozpiętość skrzydeł może sięgać 3 metrów. Samice są zwykle nieco większe od samców. Jednak płcie są tego samego koloru. sęp Jego charakterystyczną cechą są wąsy wykonane z czarnych piór. Grzbiet i ogon tych ptaków są ciemnobrązowe z jasnymi liniami. Te drapieżniki mają na piersi czarny znak przypominający literę „V”.

Czy sępy są niebezpieczne dla ludzi?

W przeszłości nie było żadnych potwierdzonych ataków. brodaty orzeł O ludziach. Jednak jedna ze znanych legend głosi, że ptaki te zabiły ateńskiego dramaturga Ajschylosa. Według tradycji ustnej sęp Miał zrzucić ofiarę – żółwia – na łysą głowę mężczyzny.

Źródło: Radio ZET/Interia/Codzienny PoznańSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *