FPS-y, które odmieniły ten gatunek


Lista najbardziej innowacyjnych i przełomowych gier z gatunku strzelanek FPS powtarza się często. Znajdziesz tam takie tytuły jak Doom, Quake i Half-Life. Dziś wracamy do tematu, ale skupimy się tylko na czasach stosunkowo niedawnych. Dlatego lista będzie pełna prac, które są innowacyjne na niewielkim obszarze, poprzez dodanie trybów lub utworzenie podgatunków.

Jeśli więc jesteś fanem gier FPS, powinieneś znać poniższe 10 gier. Oto najnowsze osiągnięcia w tym popularnym gatunku.

Call of Duty 4 Modern Warfare

Muszę zacząć ten tekst od gry, która moim zdaniem była największym kamieniem milowym w rozwoju gier FPS ostatnich lat. Wydana w 2007 roku strzelanka uczyniła dziś markę Call of Duty niezwykle potężną. Dokonał tego między innymi dzięki innowacyjnej rozrywce. Był to pierwszy tego typu FPS, który był tak scenariuszowy, imponujący i dynamiczny. Wyznaczył także kierunek, w jakim podąża wiele innych dzieł tego typu. Należy również pamiętać, że po pierwszym Modern Warfare prawie każda duża strzelanka pierwszoosobowa wymagała misji snajperskiej. Wkład Infinity Ward w rozwój tego gatunku jest znaczący. Moim zdaniem najbardziej innowacyjny FPS współczesności.

10 najlepszych gier FPS, które zmieniły gatunek

pogranicza

Jeszcze kilka lat temu jednym z najpopularniejszych typów gier była strzelanka z łupami. Ich popularność zaczęła się od Borderlands. Gra studia Gearbox Software zdawała się skazana na porażkę, lecz niespodziewanie odniosła ogromny sukces komercyjny i artystyczny. Oczywiście schemat zaproponowany przez amerykańskich deweloperów nie jest jakąś wielką innowacją. Looter shootery to nic innego jak przeniesienie idei hack-and-slash (szlifowania nowego sprzętu) na rzeczywistość gier typu FPS. Po drodze była Dead Island, która zrobiła dokładnie to samo, ale gdzie strzelanina nie była na pierwszym planie. Zatem Borderlands nie wymyśliło koła na nowo, ale zrobiło wystarczająco dużo nowych rzeczy, aby zdobyć tytuł pioniera gatunku strzelanek z łupami.

przeznaczenie

Rozkładając Destiny na części, można odnieść wrażenie, że Bungie tak naprawdę nie tworzy niczego nowego. Jednak patrząc na tę grę jako całość, trudno znaleźć dotychczas wydaną grę, która miałaby tak szeroki zasięg. Można nawet powiedzieć, że jest to pierwsze prawdziwe połączenie MMO i FPS. Zakres, skala i podejście do rozgrywki sprawiają, że Destiny jest wysoce innowacyjną grą, która reprezentuje coś, czego nigdy wcześniej nie widziano w tym gatunku. Wszystko to pomimo pewnych oczywistych problemów, które zmusiły Bungie do szybkiego przygotowania lepszej kontynuacji. Na rynku dostępnych jest kilka sieciowych gier FPS, każda oparta na małej skali (np. tylko tryb Battle Royale). Destiny posiada natomiast bardziej rozbudowany system rozwoju postaci oraz rozbudowane misje kooperacyjne (rajdy). Trudno wskazać inny FPS, który dorównałby skalą dzieła Bungie.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *