Mrówka ognista w Europie. Włosi wytoczyli ciężkie działa do walki z owadem


Czerwone mrówki, które mają bolesne użądlenia, występują obecnie we Włoszech, ale czasami można je spotkać także na produktach importowanych z innych części Europy. Niepokój może budzić fakt, że są to duże owady występujące w Brazylii i Argentynie, a ich obecność wpływa na różnorodność biologiczną gatunków rodzimych. solenopsis niepokonany W Unii Europejskiej uznawany jest za Obce gatunki.

Europejska czerwona mrówka ognista. nie powinno jej tu być

Prawdopodobnie po raz pierwszy obecność mrówek ognistych zaobserwowano w Europie w 2023 roku. Później owada tego obserwowano także na przedmieściach Syrakuz na Sycylii. Naukowcy, którzy opisali tę obserwację w czasopiśmie Current Biology, stwierdzili, że pojawienie się mrówek w Europie jest tylko kwestią czasu.

Owady rozprzestrzeniły się po całej Europie przede wszystkim na skutek intensywnego rozwoju międzynarodowego handel morski. Po raz pierwszy obecność mrówek odnotowano w miastach portowych, a także na niektórych importowanych towarach.

Włosi decydując się na eliminację obcych owadów zastosowali radykalne metody. W szczególności został wykorzystany Wtrysk pary o wysokiej temperaturze Wewnątrz mrowiska. Trucizny mieszano także z żywnością w nadziei, że trucizna przedostanie się do mrowiska. W wielu przypadkach mrówki zdechły lub przeniosły się gdzie indziej.

kolonia czerwonych mrówek na wodzie

kolonia czerwonych mrówek na wodzieBiblioteka fotografii naukowej/EAST NEWSwieści ze wschodu

Uważa się, że obecność dużych mrówek z Ameryki Południowej może zagrozić rodzimym gatunkom owadów, a także zjadającym je płazom i gadom. solenopsis niepokonany (łac. invicta oznacza „niezwyciężony”). Agronomowie narzekają, że mrówki negatywnie wpływają na kondycję roślin uprawnych i ozdobnych (kapusta, ziemniaki, róże) oraz że obgryzają je owady. „Szkody w rolnictwie są ogromne” – mówią rolnicy. Czerwone mrówki są wszystkożerne.

Mrówki ogniste żyją nie tylko w Europie

Czerwone mrówki pojawiły się dawno temu na innych kontynentach. Najpierw jego obecność odnotowano w Stanach Zjednoczonych (obszary portowe) w latach dwudziestych XX wieku, a później zaobserwowano go w Chinach i Australii, gdzie owada poddano masowej eksterminacji. Środek owadobójczy. W Stanach Zjednoczonych owad ten jest uważany za wysoce inwazyjny, a naukowcy twierdzą, że spowodował znaczne szkody w uprawach. Martwiłem się również ukąszeniami dużych mrówek.

Odzwierciedla to powszechnie używana nazwa „mrówka ognista”. gorąca sensacja spowodowane ich użądleniami. W obliczu zagrożenia owady atakują intruzów, użądlając ich.

Zmieniające się warunki klimatyczne mogą zwiększyć liczbę mrówek na obszarach, gdzie wcześniej ich nie było. Czerwone mrówki są najlepiej przystosowane do życia w południowej Europie.

powszechnie używane nazwy "Ognista Mrówka" odzwierciedla uczucie pieczenia wywołane użądleniami

Powszechnie używana nazwa „mrówka ognista” odzwierciedla uczucie pieczenia wywołane użądleniem.źródła informacji naukowychwieści ze wschodu

Pszczoły w Gorzowie. Mieszkali niedaleko Filharmoniiwiadomości Polsatu

To jest zalecane

INTERIA.PL

Masz jakieś sugestie, uwagi lub znalazłeś błąd na stronie?Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *