Przyrodnicy biją na alarm. Chodzi o niebezpieczną mrówkę


W pobliżu Syrakuz na Sycylii odkryto dziesiątki gniazd czerwonych mrówek. Gatunek ten pochodzi z Brazylii i jest wysoce inwazyjny, stanowiąc zagrożenie dla ekosystemów europejskich. Użądlenia mrówek są bolesne i mogą również powodować ciężkie reakcje alergiczne.

już Sycylia odkryty 88 gniazd czerwonych mrówek ognistych. Ten niszczycielski i inwazyjny gatunek występował już wcześniej, ale obecnie rozprzestrzenia się szybko i z pewnością stanowi poważne zagrożenie. Może to być potencjalnie niebezpieczne dla całej Europy.

czerwona mrówka ognista szybki ja Rozmnażać się. zęby względnie ogromny, i ona Użądlenie jest bolesne i często powoduje silną reakcję uczulony – Można również uruchomić wstrząsający anafilaksja. Atakują także owady żerujące na dolnych korzeniach roślin i przydatne w rolnictwie. Preferuje wilgotną glebę. Z tego powodu Może wyrządzić poważne szkody na polach uprawnych.

czerwona mrówka ognista. zagrożenie dla Europy

Czerwone mrówki ogniste znalezione w Unii Europejskiej Na szczycie listy gatunków inwazyjnychJednak, jak podkreślają ekolodzy, na tym kontynencie nie powinna ona w ogóle istnieć. ten gatunek Pochodzący z Ameryki Południowej, Prawdopodobnie z Brazylii. Ale wirus siał spustoszenie także w Chinach i Stanach Zjednoczonych, które bezskutecznie wydają miliardy dolarów na próby walki z wirusem.

Zobacz też: Ukrywa się po całej Polsce. Uwaga dla osób wchodzących do lasu

Pierwsze ostrzeżenie wydano jesienią ubiegłego roku w pobliżu Syrakuz. Od czasu epidemii mrówki ognistej na Sycylii władze lokalne konsultowały się z ekspertami, próbując zapanować nad sytuacją i zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się tego gatunku.

Obce gatunki. Znaleźć rozwiązanie

Na włoskiej wyspie podjęto próby zwalczania tego szeroko rozpowszechnionego gatunku. silnik parowy. Służą one do wtryskiwania pary o temperaturze 140 stopni bezpośrednio do mrowiska. Naukowcy próbowali także mieszać trociny z cukrem i trucizną na mrówki w nadziei, że robotnice przeniosą je do mrowisk do królowej.

Zobacz też: Krokodyl w więzieniu. byli wychowywani przez gangi

Nie oznacza to jednak końca zagrożeń ekologicznych. Od kilku dni przyrodnicy również biją na alarm w związku z rozprzestrzenianiem się choroby w Europie. szerszeń azjatycki. Pod koniec maja Karkonoski Park Narodowy przekazał także następujące informacje: niebezpieczny ślimak, Może to stanowić problem dla rolników, a nawet śmiertelne zagrożenie dla zwierząt.

Czytaj więcej

Chcesz otrzymywać najświeższe informacje?

Przygotowujemy aplikację na Twój telefon. Proszę sprawdź to!Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *