Czerwone mrówki ogniste pojawiły się w Europie. Czy są niebezpieczne?


niedaleko miasta W Syrakuzach na Sycylii odkryto 88 gniazd mrówek ognistych. Owad jest wysoce inwazyjny i stanowi zagrożenie dla ekosystemów i gatunków żyjących w Europie. Co gorsza, owady są agresywne i bardzo płodne.

Ich głównym pożywieniem są korzenie roślin, atakują także inne pożyteczne owady. Stąd ich obecność w Europie Może mieć negatywny wpływ na rolnictwo i prowadzić do znacznych strat w plonach.

Czerwone mrówki ogniste stanowią również zagrożenie dla ludzi. Ich ukąszenie może powodować silną reakcję alergiczną. Zdarza się, że jest to spowodowane kontaktem z owadami Początek wstrząsu anafilaktycznego.

Ten gatunek mrówek uważany jest za jeden z najbardziej inwazyjnych w Unii Europejskiej. Poza Brazylią owad ten występuje także w Chinach i Stanach Zjednoczonych. Ogromne środki przeznacza się na zwalczanie tego typu mrówek.

Na Sycylii inwazje czerwonych mrówek ognistych są zwalczane przez: Gorąca para (temperatura dochodzi do 140 stopni) jest wtryskiwana bezpośrednio do mrowiska.. Próbuje się zatruć owada mieszaniną trocin, cukru i trutki na mrówki. Eksperci twierdzą, że owady mogą przenieść część mieszanki na królową.

Warto dodać, że w Europie pojawiają się jeszcze groźniejsze owady. Obejmują one: szerszeń azjatycki – Jest większy i bardziej niebezpieczny niż nasz. Jednakże w górach Carconoche zaobserwowano ślimaki, które mogą powodować poważne problemy dla rolników.

Jesteśmy stroną internetową dla kobiet i tworzymy dla Ciebie treści lifestylowe. Ale pamiętamy sytuację na Ukrainie. chcieć pomóc? Zobaczmy, co możemy zrobić. pomoc. Informacja. Żeton.

autor: Katarzyna Oleksik

sos: jedna siatka

Główne źródło zdjęć: Willot Chotrunglot/Getty ImagesSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *