Wielkie latające pająki w Nowym Jorku? To nie scenariusz “Spidermana” ani horroru


Inwazyjny pająk, który jest szeroko rozpowszechniony na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, może urosnąć do wielkości ludzkiej dłoni. Ponadto Jorogumo może pokonywać duże odległości w powietrzu.

dziewczyna pająkTen inwazyjny gatunek, pochodzący z Azji Wschodniej, wraz ze zbliżaniem się sezonu letniego będzie coraz powszechniejszy w Nowym Jorku, New Jersey i innych wschodnich stanach USA. Największa samica pająka ma długość ciała 10 cm i długość nóg do 20 cm. Są mniej więcej wielkości ludzkiej dłoni. Samice są znane ze swoich jasnożółtych ciał, podczas gdy samce są zwykle małe i brązowe.

Egzotyczny pająk żyjący na wschodnim wybrzeżu Ameryki

Według „Washington Post” Jorogumo… Ameryka Przez co najmniej 10 lat. Po raz pierwszy pojawiły się w Gruzji, prawdopodobnie po przybyciu do Stanów Zjednoczonych w kontenerze transportowym. Niedawne badania przeprowadzone przez badacza z Clemson University, Davida Coyle'a, wykazały, że te pajęczaki mogą „zamieszkiwać większą część wschodnich Stanów Zjednoczonych”. już tego lata.

W przeciwieństwie do innych dużych gatunków, czarny pająk jest przystosowany do klimatu wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych, podobnego do klimatu Japonii, gdzie głównie żyje. Badanie przeprowadzone w lutym przez Uniwersytet Georgia (UGA) wykazało, że pająk zwyczajny czuje się komfortowo w środowisku miejskim. „Latać” na nitce Bezkręgowce będą w dalszym ciągu rozprzestrzeniać się na ruchliwych drogach i w miastach.

Pozostała część artykułu znajduje się pod filmem

Maciek Piscolts: Jestem iluzjonistą z elementami dramatu.

Czy samice pająków są niebezpieczne?

Jorogmos nie są niebezpieczne dla ludzi i zwierząt. W rzeczywistości, pomimo swojego „groźnego” wyglądu, pajęczaki są nieśmiałe i wolą budować gniazda na świeżym powietrzu niż w ludzkich domach. Osoba ukąszona przez samicę pająka, to rzadkie zjawiskozgłosił łagodne objawy, Richard Hoebeke, zastępca kuratora kolekcji stawonogów UGA, doniósł w New York Post w 2022 r. Jedno ze zgłoszonych ukąszeń spowodowało obrzęk, lekką gorączkę i zaczerwienienie, które mogło być spowodowane reakcją alergiczną.

Źródło: theguardian.comSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *