Sensacja w łódzkim Orientarium! Po raz pierwszy w historii urodził się hipopotam karłowaty [ZDJĘCIA] – TuZgierz


Wiadomości o Zugies W łódzkim Orientarium przyszedł na świat hipopotam karłowaty. Jest to pierwsze wystąpienie tego gatunku w Łodzi. Dziecko przyszło na świat pod koniec maja tego roku.

Moi rodzice czasami się lubili, a czasami mieli spokojne dni.

Płeć dziecka nie jest jeszcze znana. Hipopotamy przyzwyczajają się do nowego środowiska. W hodowli przebywa głównie w celu poznania rodziców i domu.

są rodzicami dziecka Jabari jest bezpieczny. Obydwa hipopotamy mają po 7 lat. Jabari przyjechał do Ogrodów Łódzkich w 2019 roku, a Jamina dołączyła rok później.

– Ich związek był bardzo niestabilny. Czasem się lubili, czasem mieli spokojne dni. Ale obecnie są zadowoleni ze swojego towarzystwa. Nie byli leniwi. Pod koniec maja narodził się owoc ich miłości.

– ujawnić Tomasza JojwikaDyrektor Orientarium ZOO w Łodzi.

To pierwszy łódzki hipopotam

To pierwsze w historii Łódzkich Ogrodów dziecko urodzone i wychowane przez kobietę. hipopotam. Wcześniej w zoo mieszkał hipopotam nilowy. W 2019 roku zoo rozpoczęło hodowlę hipopotamów karłowatych. Obecnie mieszka tu trzech przedstawicieli tego gatunku. Zwierzęta mogą biegać w pomieszczeniach zamkniętych i swobodnie na przestronnym świeżym powietrzu. Pawilon hipopotamów powstał dzięki projektowi budżetu obywatelskiego.

Hipopotam karłowaty Jest to duży ssak roślinożerny. Występuje w lasach deszczowych i na terenach podmokłych Afryki Zachodniej. Prowadzą amfibijny i zazwyczaj samotny tryb życia. W przeciwieństwie do drugiego przedstawiciela tego gatunku, hipopotama nilowego, żyją głównie w dużych grupach. Jest aktywny głównie w nocy. Żywi się między innymi: Paprocie, rośliny dwuliścienne, trawy i owoce leśne.

gatunek na skraju wyginięcia

Hipopotamy karłowate zostały wprowadzone do ogrodów zoologicznych w XX wieku. Szacuje się, że żyją na wolności. Osoby poniżej 3 tys. Gatunek ten narażony jest na utratę siedlisk w wyniku wylesiania i tworzenia w jego miejscu gruntów rolnych. Hipopotamy karłowate są również zagrożone przez kłusowników, myśliwych i naturalnych wrogów.

Hipopotama karłowatego w Łódzkim Zoo można oglądać codziennie w godzinach otwarcia od 9:00 do 19:00.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *